Po letnej uhorkovej sezóne je dvojica najsledovanejších slovenských televízií pripravená na silnú televíznu jeseň a Markíza spoločne s TV JOJ pre divákov chystajú množstvo lokálnych seriálov i zahraničných blockbusterov.

Slovenskí televízni lídri budú chcieť divákov v najbližších týždňoch tradične osloviť silnou domácou tvorbou spestrenou o premiéry úspešných veľkofilmov.

Štrnásta Farma, desiate Česko Slovensko má talent

Na jeseň dvaja najsilnejší tuzemskí hráči stavia najmä na pokračovania obľúbených reality show a lokálnych televíznych hitov z jari, prípadne minulého roka.

Na Markíze sa tak diváci dočkajú stálice v podobe štrnástej série reality show Farma, ktorú televízia vysiela už od roku 2011.

Najväčšou zmenou oproti predošlým sezónam bude zmena na moderátorskom poste – komičku Evu “Evelyn” Kramerovú po štyroch predchádzajúcich sériách vystrieda slovenský herec Marek Fašiang, známy zo seriálu Oteckovia.

TV JOJ bude kontrovať jubilejnou desiatou sériou Česko Slovensko má talent, ktorá opäť ponúkne spleť speváckych, tanečných či kúzelnických vystúpení. Televízia sľubuje množstvo noviniek, jednou z nich bude účasť špeciálnych porotcov – jedným z nich bude napríklad hudobník Patrik Rytmus Vrbovský.

Dominovať bude aj nemocničné prostredie

Tituly z prostredia nemocníc divákom dlhodobo sedia a vedia to aj TV JOJ s Markízou. Obe stanice preto na jeseň uvedú pokračovania svojich už známych seriálov, ktoré sa v nedávnej minulosti tešili vysokým podielom sledovanosti.

Markíza takto odvysiela druhú sériu svojho seriálu Druhá šanca z prostredia internej medicíny Nemocnice Bezručova. Diváci sa stretnú s väčšinou obľúbených hrdinov z prvej sezóny, televízia sľubuje aj nové zaujímavé postavy v podobe ďalších lekárov a nemocničného personálu s vlastnými zámermi a tajomstvami.

Ústrednou postavou naďalej ostáva „Dok“ – bývalý primár Andrej Fabián, ktorého herecky stvárňuje Ján Koleník. V nových epizódach k sebe získa protivníka – nekompromisnú kolegyňu, virologičku Dianu Richterovú (Monika Hilmerová), s ktorou bude zvádzať boj o svoje pôvodné miesto primára.

Markíza

Nové prípady a tváre v seriáli Nemocnica sľubuje aj TV JOJ. Do Nemocnice sa vráti obľúbená lekárka Agátka (Anna Nováková), tím zdravotníkov posilní aj herečka Monika Horváthová, ktorú zo seriálu fanúšikovia seriálu poznajú ako Balogovu (Alexander Bárta) expartnerku Lindu, no tentokrát prichádza do seriálu nastálo a bude tak ovplyvňovať Filipov život.

Ďalšou novou postavou bude aj medik Radko v podaní herca Róberta Siposa, ktorý v nových častiach bude zvádzať boj so zákernou chorobou.

Pokračovať budú ďalšie stálice

Dvojica najsledovanejších slovenských televízií do ponuky zaradí aj nové série ďalších osvedčených titulov. Na Markíze na jeseň odštartuje štvrtá séria seriálu Pán profesor, kde nekonvenčný stredoškolský učiteľ Samo Vozár (v podaní Tomáša Maštalíra) dostane novú triedu študentov.

FonTech

Slovenská jednotka, ktorá tento týždeň prešla aj modernizáciou loga a vizuálu, ďalej predstaví aj novú, v poradí už štvrtú sériu celosvetovo úspešnej reality show o chudnutí Extrémne premeny Slovensko – Druhá šanca na život.

Markíza ďalej bude spoliehať aj na nové epizódy zábavnej show Tvoja tvár znie povedome, ktorá sa predstaví už vo svojej siedmej sérii. Aj tentokrát sa súťažiaci budú chcieť vzhľadom, spevom a tancom priblížiť svetovým osobnostiam. Osviežiť formát sa tvorcovia pokúsia novými tvárami v porote. Známych porotcov v podobe Zuzany Kubovčíkovej Šebovej a Mária „Kulyho“ Kollára doplní hudobník Marián Čekovský a slovenský zápasník Attila Végh.

Želiezkom v ohni jesenného obsahu na Markíze bude aj česko-slovenská verzia zoznamovacej reality šou Love Island, ktorá, podľa stanice, výrazne oslovila najmä mladé publikum a zabezpečila skokový nárast počtu predplatiteľov služby Voyo.

Skupina mladých ľudí zo Slovenska a Česka si tak bude na jeseň 2022 na Kanárskych ostrovoch hľadať lásku svojho života a bojovať o finančnú výhru. Druhá séria Love Island bude okrem Markízy vysielaná aj na Doma.

Na osvedčené formáty staví aj JOJ-ka

Televízia JOJ si veľa sľubuje od svojho jarného seriálového hitu Hranica, ktorý stanica označuje za najsledovanejší komediálny seriál na trhu. Tvorcovia divákov novými epizódami potešili už počas leta, na jeseň bude televízia s vysielaním Hranice opäť pokračovať v periodicite 3-krát týždenne. Spoliehať sa opäť bude na zamotané vzťahy v pašeráckej rodine Chrabrenkovcov.

Priamou odpoveďou na Love Island na Markíze bude na JOJ-ke zoznamovacia reality show Láska na chate. Súťažiaci od 18 do 60 rokov dostanú príležitosť nájsť životného partnera, ktorého však nikdy pred tým nevideli.

FonTech

JOJ na jeseň ďalej predstaví nové epizódy televíznych klasík a pokúsi sa bodovať tradičnými formátmi ako Inkognito, Bez servítky alebo rodinnou reláciou V siedmom nebi. Diváci sa v jubilejnej 10. sérii relácie  môžu tešiť na tradične silné príbehy i na pomoc známych osobností. Opäť moderuje Vilo Rozboril.

Prídu aj absolútne novinky

Obe televízie na jeseň uvedú aj nový obsah. Markíza predstaví Táňu Pauhofovú v kriminálno-komediálnom seriáli Výnimočná Nikol. Seriál sa sústredí na prostorekú Nikol, slobodnú matku troch detí, ktorá sa vďaka silnému zmyslu pre morálku aj napriek nedokončenej strednej škole stane netradičnou posilou slovenskej polície.

Druhou novinkou Markízy na jeseň bude komediálny seriál Chatári o výstrednej komunite úplne odlišných ľudí, ktorí majú spoločné len jedno – chalupa je ich koníčkom a dovolenkovým životným štýlom. Za seriálom stojí Peter Núñez a novinku Markíza označuje ako oddychový komediálny seriál pre celú rodinu, ktorý nepodceňuje divácky intelekt.

JOJ-ka do ponuky čoskoro konečne zaradí už predstavený seriál Kriminálka Kraj. Ten na uvedenie čaká už od konca minulého roka. Postavený bude na pútavých kriminálnych prípadoch ako i vzťahoch vyšetrovateľov. Za novinkou stoja tvorcovia úspešného slovenského seriálu Za sklom, ústrednú dvojicu hlavných vyšetrovateľov stvárnia Jana Kolesárová a Marián Mitaš.

Návrat na obrazovky po 15 rokoch hlási aj zábavno-vedomostná šou Riskuj!. Relácia prešla mnohými kreatívnymi aj vizuálnymi zmenami a plánuje sa vysielať denne od septembra. Moderovať bude slovenský herec a moderátor Dušan Ambróš.

Televízia Prima nakrútila pre televíziu JOJ dva špeciály zábavnej šou Môj muž to dokáže, ktorú v Európe poznajú pod názvom My man can. V šou muži plnia bizarné úlohy a ich ženy si na ich výkonnosť vsádzajú. Divákov budú touto netradičnou šou sprevádzať Adéla Gondíková a Ondřej Urban, medzi súťažiacimi diváci uvidia Jara Slávika, Maroša Kramára alebo Ondreja Kandráča.

Koniec sezóny bude na JOJ-ke patriť vianočnej rozprávke Krakonošove tajomstvo. Sľubne v tomto prípade vyzerá predovšetkým meno režiséra – o film sa postará Peter Bebjak, autor úspešných slovenských filmov Čiara alebo Trhlina. Dej vianočnej rozprávky predstaví príbeh o láske, pokladoch a záhadnom Krakonošovi, ktorý stráži tajomstvá hôr pred chamtivými ľuďmi.

Zaujímavá ponuka kinohitov

Súčasťou jesennej programovej ponuky oboch staníc budú aj premiéry zahraničných veľkofilmov. Na Markíze diváci uvidia herecké hviezdy ako Gal Gadot vo filme Wonder Woman 1984, Dwayne „The Rock“ Johnsona v Jumanji 2: Ďalší level alebo Margot Robbie v plánovanej premiére filmu Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn.

FonTech

JOJ-ka rovnako ponúkne pestrý mix akčnej a komediálnej zábavy. Stane sa tak napríklad v komédii Ako dostať deda z domu s Robertom De Nirom alebo filmovom odklone série Rýchlo a zbesilo Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw, kde hlavné úlohy zastali Jason Statham a Dwayne Johnson. O napätie sa na JOJ-ke na jeseň pre zmenu postará klaustrofobický triler Pod vodou.

S dôrazom na Voyo a JOJ Play

Markíza aj JOJ-ka čoraz viac dbajú aj na svoje streamovacie platformy, čo dokazuje aj jesenná ponuka titulov. V prípade JOJ Play bude ponuka totožná s vysielacím programom a diváci tu nájdu tituly ako Kriminálka Kraj, Tomáš a Diana, Riskuj, Šťastný nový rok 2, Prvok, Tečka a Šampón alebo Matky.

Markíza pokračuje v produkcii svojich Voyo originálov a na jeseň exkluzívne na svojej platforme uvedie dvojicu noviniek. Prvou bude desaťdielny seriál Gumy, kde hlavné role zastanú Richard Krajčo a David Švehlík. Stvárnia tu dvojicu svojráznych automechanikov, pričom v seriáli nemá chýbať absurdný, ale i čierny humor.

Ďalším exkluzívnym titulom je trojdielna adaptácia románového bestselleru Návrat Kráľa Šumavy, ktorú napísal český spisovateľ David Jan Žák. Predplatitelia sa môžu tešiť na životný príbeh Josefa Hasila, nepolapiteľného prevádzača zo šumavského pohraničia.

Medzi ďalšími novinkami sú naplánované pokračovania seriálov Pán Selfdrige, Veľká a Poldark. August a september tiež prinesú nové časti zahraničných verzií reality šou ako Svadba na prvý pohľad Austrália, Love Island Veľká Británia, doplnené o športové prenosy z NHL, NBA, UFC či domácej Fortuna Ligy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP