Letná televízna sezóna sa začala a ako už býva zvykom, televízie počas prichádzajúcich horúcich dní nasadia prázdninový režim, ktorý na novinky nebude tak bohatý ako jar a jeseň. Dvojica komerčne najsilnejších televízií je však pripravená zabojovať o diváka aj v letnom období a televízie Markíza a JOJ do vysielania uvedú hneď niekoľko divácky zaujímavých noviniek.

Markíza s klasikami a dvoma komediálnymi novinkami z Česka

Tohtoročná letná programová ponuka televízie Markíza bude pozostávať z predstavenia českých seriálových hitov, premiérových filmov, ako aj z výberu zo starších televíznych klasík. Absolútnymi seriálovými novinkami na Markíze bude dvojica českých seriálov Co ste hasiči a Špunti na cestě.

Špunti na cestě skupina Markíza odkúpila od Českej televízie, kde sa seriál na jar tohto roka tešil veľkej diváckej priazni. Úvodné dve epizódy trinásťdielneho rodinného komediálneho seriálu uvedie TV Markíza vo štvrtok 30. júna o 20:30 hod., následne bude seriál vysielať v týždennej periodicite každý štvrtok v dvoch častiach za sebou.

Česká televize / Mikuláš Křepelka

V hlavných úlohách sa predstavia Tatiana Dyková s Jiřím Langmajerom ako rodičia dvoch dospievajúcich dievčat a jedného očakávaného prírastku a Anna Polívková s Davidom Novotným v úlohe rodičov troch chlapcov a jedného dievčatka.

Od 4. júla začne vysielať hviezdne obsadený český seriál Co ste hasiči odohrávajúci sa v prostredí malebného Ladovho kraja. Odľahčene nahliadne do susedského života obyvateľov dediny Horní, diváci sa tak môžu tešiť na množstvo svojráznych postavičiek. Seriál na jar tohto roka odvysielala televízia Nova a rovnako medzi divákmi zaznamenal pozitívne ohlasy.

V centre deja sa ocitá miestna hasičská jednotka a jej priamočiary veliteľ Petr v podaní herca Petra Rychlého. Hasičov čaká množstvo neľahkých a mnohokrát nebezpečných úloh, nohy im navyše podkopáva úplatný starosta obce v podaní Václava Koptu. Životné osudy a vzťahy hlavných hrdinov sa prepletajú celou sériou, každý diel je uzavretou epizódou s prekvapivým koncom.

Diváci si na Markíze do polovice júla budú môcť užiť aj súťažno-zábavnú vedomostnú šou Na love, ktorú televízia predstavila iba nedávno. Hry sa zúčastňujú štyria súťažiaci, ktorí sa nikdy predtým nevideli. Tí hrajú v tíme a snažia sa vyhrať peniaze pomocou správnych odpovedí na vedomostné otázky. Rizikový faktor do hry prináša Lovec, protihráč, ktorí sa súťažiacich snaží zastaviť.

Markíza na Love zatiaľ vysiela iba dočasne, od 11. júla súťažnú šou nahradí vlastným seriálovým projektom Rodinné prípady. Vysielať ho bude každý pondelok s výberom najlepších epizód z bohatého archívu, doplneným aj o premiérové časti. V utorkové večery ponúkne Markíza mix premiérových a reprízových častí úspešných reality šou Utajený šéf a Zámena manželiek.

Stredy a víkendy budú na Markíze vo večerných hodinách patriť filmom. Diváci uvidia ako osvedčené klasiky, tak aj celkom nové snímky ako napríklad Chrumkáči (sobota 2. júla), Smrtiace Safari (nedeľa 3. júla), Vitajte u Hartmannovcov (sobota 9. júla), Tri metre nad nebom + Tri metre nad nebom 2: Návrat rebela (sobota 16. júla), Muži v čiernom 4 (sobota 30. júla) alebo Psí detektív (sobota 20. augusta).

TMDB

Letný program TV Markíza v kocke

 • Pondelky – Co ste hasiči a Horná dolná
 • Utorky – Utajený šéf a Zámena manželiek
 • Stredy – filmy
 • Štvrtky – Špunti na cestě
 • Piatky – Chart show a Dobre vedieť!
 • Soboty a nedele – filmy

Počas piatkových večerov Markíza plánuje siahnuť do archívu, vysielať bude reprízové diely Chart Show s moderátorkou Adelou Vinczeovou a jej hosťami. Po nich štafetu prevezme zábavná kvízová šou Dobre vedieť! s moderátorom Rasťom Sokolom.

Vysielací priestor počas prázdninových doobedí Markíza zaplní dvojicou seriálových klasík. Fanúšikov sitkomov môže potešiť návrat legendárneho seriálu Krok za krokom, ktorý budú môcť sledovať od pondelka 4. júla každé pracovné predpoludnie a to hneď v štyroch častiach za sebou.

Nasledovať bude Mentalista, ktorého bude televízia vysielať v troch epizódach v rade. Markíza tak vyplní dvoma seriálmi vyplní prakticky celé doobedňajšie pásmo od 9:30 až po 15:00, samozrejme s prestávkou Televíznych novín o dvanástej.

Novinky aj na Doma, Dajto a Markíza Krimi

V pondelok 27. júna odštartuje na Doma silný turecký seriál Zachránené životy. Ten nezatvára oči pred ťažkými témami a zameriava sa na strhujúci životný príbeh týranej ženy, ktorá nachádza nečakaného ochrancu v obchodnom partnerovi svojho manžela. Seriál bude na Doma vysielaný každý pracovný deň o 20:30.

TMDB

Televízia Dajto ponúkne od 9. júla v sobotné večery o 20:30 hod. vždy dve časti kultového českého kriminálneho seriálu Tridsať prípadov majora Zemana. Podvečer divákov zabaví aj premiérová 4. séria komediálneho seriálu Mladý Sheldon o detstve a dospievaní svojského génia Sheldona Coopera z legendárneho sitkomu Teória veľkého tresku.

Novinkou vo vysielaní stanice Markíza KRIMI bude od 2. júla vždy v sobotu a nedeľu o 20:30 hod. v dvoch častiach za sebou kriminálny seriál Sherlock a Watsonová. Od stredy 13. júla o 22:00 hod. sa diváci môžu tešiť aj na premiérovú 18. sériu obľúbeného kriminálneho seriálu NCIS Námorný vyšetrovací úrad.

Bohatá ponuka aj na Voyo

Markíza nezabúda ani na svoju streamovaciu platformu Voyo, ktorú v lete čaká aktualizácia aplikácie pre mobilné zariadenia s viacerými novými funkciami.

Z programového hľadiska na VOYO v lete pribudnú nová reality šou Praha – deň & noc či nové série obľúbených šou Svadba na prvý pohľad Austrália a Survivor Austrália. Počas júla sa môžu diváci tešiť na nové časti exkluzívneho VOYO Originálu Dievča menom Jitřní záře a nové série dramatických seriálov Pán Selfridge a Poldark. Pre najmenších pripravujeme tiež nové seriály Kung Fu Panda, Monštrá verzus votrelci, Tučniaci z Madagaskaru a ďalšie.

JOJ kontruje vlastným obsahom

Zaujímavou ponukou sa u nás cez leto pochváli aj TV JOJ. Jej obsah sa bude opierať o trojicu noviniek z vlastnej produkcie obohatených o niekoľko zahraničných seriálov.

Príjemným prekvapením pre divákov budú nové epizódy úspešného komediálneho seriálu Hranica, ktorý JOJ udrží vo vysielaní aj cez leto a divákom každý pondelok predstaví premiérovú epizódu z fiktívnych slovensko-ukrajinských hraníc. Na jeseň bude televízia s vysielaním Hranice opäť pokračovať v periodicite 3x týždenne.

Archív TV JOJ / Marián Ďatko

JOJ v lete ďalej staví na svoj nedávno predstavený seriál Šťastná rybka, ktorý bude premietať každý utorok po dobu 10-týždňov vo svojom prime-time o 20:35. Televízna novinka sleduje príbeh Doda, obyčajného muža z dediny, ktorý vyhrá 10 miliónov eur a snaží sa to pred ostatnými zatajiť.

Utorkové večery po Zlatej rybke spestrí aj posledná piata séria komediálneho seriálu Naši, ktorý na JOJ štartuje od 21. júna. Televízia so seriálom v minulosti slávila veľký úspech, vytriezvenie prišlo po štarte štvrtej sezóny, ktorá za očakávaniami zaostala a diváci si na finále preto museli počkať viac než tri roky. Nových 22 epizód bude televízia vysielať každý utorok o 21:35 po Šťastnej rybke, vždy po dvoch epizódach v rade.

Stredajšie večery budú patriť komediálno-kriminálnemu seriálu Dvojka na zabitie, ktorý pochádza z produkcie českej TV Prima. Seriál bude Jojka vysielať každú stredu vo svojom prime-time od 6. júla. Nasledovať bude overená klasika Inkognito.

TV JOJ

Najsledovanejší seriál JOJ, Nemocnica, si dá v lete pauzu, televízia si chce jeho divákov udržať a predstaví im kanadskú novinku z nemocničného prostredia Sestričky. Prvá epizóda na Jojke odštartovala vo štvrtok 16. júna, v trende štvrtkových premiér bude počas letných prázdnin pokračovať aj naďalej, konkrétne o 20:35 hodine.

Tematike nemocničného prostredia zostane televízia vo štvrtky verná aj po Sestričkách uvedením premiérovej dokumentárnej série 24 hodín na urgente. Britský dokumentárny seriál sleduje prácu doktorov a zdravotných sestier, ktorí denne zachraňujú životy pacientov na oddelení urgentného príjmu nemocnice King College Hospital v Londýne.

Piatky JOJ počas júla vyhradila premiéram svojich filmov, v auguste filmové večery nahradí seriálovým eventom na motívy bestselleru Dan Brown: Stratený symbol. Televízia ho bude vysielať každý piatok po dobu piatich týždňov. Víkendové večery budú tradične patriť premiérám veľkofilmov.

Letný program TV JOJ v kocke

 • Pondelky – Hranica a Inkognito
 • Utorky – Šťastná rybka a Naši
 • Stredy – Dvojka na zabitie a Inkognito
 • Štvrtky – Sestričky a 24 hodín na urgente
 • Piatky – filmy (júl) a Dan Brown: Stratený symbol (august)
 • Soboty a nedele – filmy
Seriálová klasika na Pluske, Wau s novými kriminálkami

Zaujímavý obsah na divákov čaká aj na sesterských staniciach Jojky. Televízia JOJ Plus odvysiela všetky série seriálu Dr. House, a to každý pracovný deň v čase od 15:30. Pracovný týždeň s výnimkou piatkov bude na Pluske patriť aj slovenskému seriálu Odsúdené, ktorý televízia odvysiela pri príležitosti 20. výročia TV JOJ, vždy v dvoch epizódach za sebou.

Od 25. júna do obsahu pribudne česká klasika Chalupári a päť premiérových častí Rozum v hrsti, ktoré následne nahradia reprízy. Zmienené formáty bude na JOJ Plus možné vidieť každú sobotu počas leta.

Obsah televízie Wau sa počas leta ponesie v tradične kriminálnom duchu. Od 5. júna televízia každú nedeľu o 20:10 odvysiela premiérový španielsky seriálový hit Bez stopy. Od júla bude do programu zaradená aj klasická kriminálka To je vražda, napísala.

Cez leto bude ďalej ponuka Wau patriť aj seriálom Myšlienky vraha, Kosti, Hawai 5.0, ako i najnovšej premiérovej sérii seriálom Spravodlivosť v krvi XII a Najhľadanejší III.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP