Automobily Tesla získavajú v bezpečnostných testoch tie najlepšie hodnotenia a tieto kvality sa ukazujú aj v reálnej premávke. Video z nehody v Pennsylvánii, na ktoré upozornil portál InsideEVs, zachytáva náraz bieleho vozidla neznámej značky do zadnej časti Modelu X vo vysokej rýchlosti. Akoby zázrakom však všetci účastníci vyviazli len s malými zraneniami.

Príčina nehody zatiaľ známa nie je, no ako môžeme vo videu vidieť, biele vozidlo, ktoré vrazilo v plnej rýchlosti do zadku stojaceho Modelu X, sa zrejme pretekalo s modrým Subaru, ktoré sa však bezpečne zaradilo do svojho pruhu.

Majiteľ bieleho vozidla stratil nad autom kontrolu pri predchádzaní z ľavého jazdného pruhu do pravého, čo vyústilo k samotnému nárazu. Akoby zázrakom však vodič bieleho auta vyviazol z tejto nehody iba s niekoľkými odreninami na hlave.

Vodič Tesly počkal vo vozidle až do príchodu záchranárov a neskôr vo videu ho už možno vidieť sedieť na obrubníku pri ošetrovaní záchranármi. Aj napriek nárazu do zadnej časti, ktorá bežne nebýva až tak spevnená, Tesla vodiča veľmi dobre ochránila.

Youtube/Screenshot

Dôkazom skvelých bezpečnostných vlastností automobilov Tesla sú aj ďalšie videá z dopravných nehôd, ako aj crashtesty prevádzané na elektromobiloch americkej značky. Dovolíme si tvrdiť, že ak by v tomto prípade na križovatke stálo iné vozidlo, následky nehody by neboli také mierne ako v tomto prípade.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom