Vivo nám pred pár dňami predstavilo ďalší svoj unikátny smartfón s označením NEX, ktorý už prakticky môžeme označovať za bezrámikový. Kľúčom k tomuto úspechu bolo umiestnenie prednej kamery. Tá sa vysúva z horného okraja smartfónu a za celý proces zodpovedá špeciálny mechanizmus.

Riešenie Vivo začalo pochopiteľne vzbudzovať už od začiatku obavy ohľadom výdrže a odolnosti daného mechanizmu. Spočiatku nebolo k dispozícii mnoho technických informácií, avšak teraz sa na smartfón podrobne pozreli technici zo špecializovaného portálu MyFixGuide. Vďaka tomu máme možnosť nahliadnuť na proces vysúvania prednej kamery Vivo NEX.

Za primárnu časť zodpovedá malý motor, ktorý vďaka špirálovému mechanizmu umožňuje pohyb kamery. Technici Vivo doplnili aj pružinu, ktorá eliminuje možnosť poškodenia pri násilnom zatlačení konštrukcie. Celý mechanizmu pôsobí pevne, samozrejme, čínsky výrobca dané riešenie usilovne testoval a malo by byť zaručene pripravené pre približne 50 000 úkonov. Vzhľadom na náročnosť danej implementácie MyFixGuide pripomína, že cena daného prvku je určite vysoká.

Unikátny je aj reproduktor

Pre Vivo však práve vysúvací mechanizmus bol spôsob, ako docieliť takmer plne bezrámikový dizajn. K danému úspechu pomáha aj špeciálne riešenie hlasového reproduktoru. Ten nemá žiadny špeciálny otvor na prednej strane, ale čistý zvuk je docielený pomocou vibračného mechanizmu a displeja. Riešenie Vivo sa odlišuje od piezoelektrického reproduktoru, ktorý mal Xiaomi Mi MIX a mal by poskytovať ďaleko lepšie výsledky.

Takýmto spôsobom sa teda čínskemu výrobcovi podarilo priniesť na trh ďalší smartfón, ktorý vzbudil výraznú pozornosť. Spoločnosť už pritom zaujala aj v úvodných mesiacoch roka, keď predstavila zariadenie Vivo X20 Plus UD so snímaním odtlačkov prstov priamo na displeji. Čo sa týka vysúvacieho mechanizmu fotoaparátov, rozhodne zaujímavý pohľad by bol aj do vnútra Oppo Find X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom