Čínska spoločnosť Vivo je známa tým, že sa nebojí experimentovať v oblasti smartfónov. Príkladom môže byť aj smartfón Vivo X20 Plus UD, ktorý obsahuje snímač odtlačkov prstov zabudovaný pod displejom. Vivo však posunul budúcnosť smartfónov svojím konceptom Apex na úplne novú úroveň v oblasti technológii a aj dizajnu.

Čínsky výrobca Vivo ešte počas konferencie MWC v Barcelone predstavil svoj koncept revolučného smartfónu s označením Apex. Tento telefón je opäť demonštráciou, že spoločnosť tento rok prináša jednu inováciu za druhou a zaraďuje sa k špici technologického sveta. Vivo teraz svoj koncept dokonca oficiálne ukázalo v domovskej Číne a potvrdené sú viaceré nevídané funkcie.

Naozaj bezrámikový

Prvou je displej, ktorý má 5,99 palcov, ale napriek tomu Vivo prináša kompaktné rozmery zariadenia. Kľúčom je až 91-percentný podiel obrazovky na prednej strane. Toto je skutočne takmer bezrámikový displej s jediným širším na spodnej strane. Obrázky ukazuje portál ithome.com.

Obrazovka ponúka technológiu OLED a výrobca pod ňu umiestnil senzory priblíženia aj okolia a dokonca aj reproduktor. Takéto riešenie bolo kľúčom k dosiahnutiu podobného pomeru displeja a tela smartfónu. Ďalším orieškom bolo umiestnenie predného fotoaparátu. Aj toto vyriešil výrobca poriadne inovatívne. Predný fotoaparát je totiž zabudovaný v hornom okraji a odkiaľ sa priamo vysúva v prípade potreby. Výrobca zatiaľ presne nedefinoval rozlíšenie tohto senzora.

Senzor schopný prečítať odtlačok prsta na displeji

Výskum v Vivo so spoločnosťou Synaptics priniesol v prípade smartfónu Vivo X20 Plus UD prvý smartfón so snímačom odtlačkov pod displejom prítomnosť tohto prvku aj v zariadení Apex je tak samozrejmosťou a výrobca tak naďalej tlačí na konkurenciu, ktorá zatiaľ nedokázala odpovedať.

Nenechaj si ujsť
Náš profesionálny esport hráč GuardiaN predviedol akciu snov a postavil na nohy tisíce ľudí

No a čerešničkou na torte pri tejto výbave je oznámený procesor. Vivo do zariadenia umiestni Snapdragon 845, ktorý je momentálnym kráľom od Qualcommu. Ďalšie detaily ohľadom RAM či batérie zatiaľ výrobca neoznámil. Jedno je však isté, Vivo tento rok nastúpil na neuveriteľnú vlnu inovácií a konkurencia sa bude musieť poriadne posnažiť, aby dokázala výrobcovi z Číny oponovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP