V roku 2016 sa nám na plátne po prvýkrát predstavil jeden z najmocnejších Marvel hrdinov. Doctor Strange, ktorého sa perfektne zhostil Benedict Cumberbatch, zožal neskutočný úspech a je jasné, že momentálne sa už každý z nás nevie dočkať jeho druhého dobrodružstva. 

Prvý film si získal fantastické ohlasy od kritikov aj od ľudí, no a vďaka skvelej réžii Scotta Dericksona a neuveriteľným vizuálnym efektom, išlo určite o komiksovku, ktorá mnohým utkvela v pamäti. To je pri dnešnom pretlaku superhrdinských filmov skutočne obdivuhodné, avšak tu vravíme o štúdiu Marvel, čiže sa to dalo čakať.

Určite si teda pamätáte skvelý koniec prvého filmu, kde sme prvýkrát zbadali mohutného záporáka Dormammu, ktorý patrí medzi najväčších a najsilnejších záporákov na komiksových stránkach od Marvelu. Viacerí si mysleli, že toto bude záporák pre filmové pokračovanie. Nuž, mysleli si zle. Druhý film nám totižto predstaví až dvoch záporákov a ani jeden z nich nebude Dormammu.

Prvým a zároveň čerstvým záporákom bude podľa scenáristu filmu, Nightmare. Ide o populárneho záporáka, s ktorým sa väčšinou bil buď Doctor Strange alebo Ghost Rider. Nightmare je vládca Snovej Dimenzie, a ako už jeho meno napovedá, inšpiruje sa predovšetkým snami ľudí, z ktorých vytvára nočné mory. Druhým záporákom nebude žiaden nováčik. Ide o postavu Morda, ktorý sa na konci filmu oddelil od Stephena Strangea. Toho si samozrejme opäť strihne Chiwetel Ejiofor, no a ak ste videli prvý film až do konca, jeho motívy sú jasné.

Ako si teda Doctor Strange poradí s týmito dvoma veru netušíme. My sme každopádne ešte zvedaví, či sa vlastne v pokračovaní dočkáme aj Dormammuho, alebo si ho tvorcovia ponechajú až na tretí diel. Fanúšikovia tvrdia, že Dormammu bude podľa nich záporák až v ďalších Avengers filmoch. Tieto odpovede sa teda postupneme dozvieme s prípravou druhého filmu. Zatiaľ si Doctora Strangea užijeme už koncom apríla vo filme Avengers: Infinity War.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom