Mladoboleslavská automobilka v novembri predstavila svoj najnovší počin, ktorý síce nepriniesol zásadnú revolúciu, no prekvapil veľkými vylepšeniami v oblasti technológií a opäť zvyšuje latku strednej triedy na vyššiu úroveň. Na českom webe automobilky bol zverejnený konfigurátor a cenník pre 3 motorizácie. Nová Octavia v základe stojí o čosi viac ako 23 500 € a vo výbave Ambition ponúka 2 motorizácie a v celku slušné prvky internéru a exteriéru aj bez príplatku.

Hoci má toho nová Octavia s koncernovým Golfom okrem platformy MQB spoločného ešte oveľa viac, sústredí sa na to, aby zákazníkov zaujala vlastným spôsobom. Vylepšený dizajn, technológie a motorizácie jej dodali druhý dych a už čoskoro môže zamieriť do predaja aj k nám.

Pripomeňme len, že VW už zverejnil konfigurátor aj cenník pre nový Golf 8. generácie aj na Slovensku. V porovnaní s ním je základná Octavia drahšia približne o 6 500 € vo výbave Ambition. Ešte lacnejšou alternatívou by mala byť verzia Active, ktorá z celkovej ceny skreše niekoľko tisíc eur.

Octavia novej generácie pozná české ceny

Škoda v českom cenníku uvádza zatiaľ 3 motorizácie, a to benzínovú 1,5-ku TSI s výkonom 110 kW a so 6-stupňovým manuálom. Rovnako výkonný je aj 2-litrový dieselový agregát, ktorý už ale spolupracuje so 7-stupňovou automatickou DSG prevodovkou, no za túto verziu si zákazník priplatí.

V základne je však na výber aj slabší diesel s objemom 2l a výkonom 85 kW, ktorý dostal taktiež 6-stupňový manuál. Za 596 900 Kč, čo je zhruba 23 600 €, dostane zákazník vo výbave 2-zónovú automatickú klimatizáciu, virtuálny kokpit s 10″ displejom, ktorý dopĺňa infotainment SWING s 8″ obrazovkou, Bluetooth pripojenie, či 16″ disky Twister alebo Velorum z ľahkej zliatiny.

skoda-auto.com

Nenechaj si ujsť
Škoda predstavila najpokročilejšiu Octaviu všetkých čias. Má plug-in hybrid a ohromné technológie

Vpredu aj vzadu nájdeme LED svetlomety, chrómovú mriežku masky, vyhrievané ostrekovače predného skla a podobne. V základnej výbave Ambition sa nová Octavia neobíde ani bez 3-ramenného volantu s multifunkčným ovládaním, štartovania tlačidlom, dostane tiež 8 reproduktorov, USB-C vstupy vpredu, digitálne rádio DAB, tónované okná, Start/Stop systém, no novému majiteľovi príde vhod aj systém udržania jazdného pruhu alebo aj doplnok v štýle Simply Clever, zmeták vo výplni dverí. Základ bez príplatku však neponúka parkovacie senzory a kameru, predné hmlovky, adaptívny tempomat, ale ani ambientné osvetlenie.

Škoda

Napriek tomu má základná Octavia slušné možnosti, ktoré si však mnoho zákazníkov pri výbere vylepší ďalšou príplatkovou výbavou.

Pokiaľ by niekto chcel vyššiu výbavu Style, bez príplatkovej výbavy ho vyjde na 647 900 Kč, teda približne 25 700 €. Verzia kombi je v oboch výbavách drahšia o necelých 1 600 €. Neostáva nám však nič iné, iba si chvíľu počkať aj na oficiálne ceny a konfigurácie pre slovenský trh. Zásadný rozdiel však rozhodne nečakaj.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom