Elektromobilov v segmente SUV pribúda čím ďalej, tým viac a vo svojej ponuke má už takmer každá automobilka aspoň jeden SUV elektromobil. Peugeot nie je výnimkou a dnes už poznáme aj slovenské ceny elektromobilu Peugeot e-2008.

Peugeot e-2008 bol predstavený ešte minulý rok ako prvé elektrické SUV od francúzskej automobilky. Ponúka výkon 100 kW s krútiacim momentom 260 Nm a batériou s kapacitou 50 kWh. Podľa normy WLTP je sľubovaný dojazd 310 kilometrov.

Batéria podporuje rýchlonabíjanie výkonom 100 kW, vďaka čomu sa má nabiť na 80 % kapacity len za 30 minút. Pomocou klasickej domácej 230 V siete  Peugeot uvádza čas nabíjania 17 hodín a automobilka poskytuje záruku 8 rokov alebo 160 000 kilometrov na zachovanie minimálne 70 %  dobíjacej kapacity batérie.

Elektrický Peugeot e-2008 prichádza s tromi režimami riadenia. Režim Eco, ktorý optimalizuje jazdné vlastnosti a zvyšuje dojazd batérie, režim Normal je určený na použitie v bežnej prevádzke, pričom zaisťuje maximálny komfort riadenia a režim Šport umožňuje zrýchliť z 0 na 100 km/h iba za 8,5 s.

Aj keď vyššie spomenuté špecifikácie poznáme už takmer rok, poslednou neznámou bola jeho cena. Prvú európsku cenu sme síce spoznali vďaka ElectricCarsReport už minulý rok v novembri vo Veľkej Británii, o možnej slovenskej cene sa stále len uvažovalo.

Francúzska automobilka ponúka elektrické SUV v štyroch verziách – Active so slovenskou cenovkou 33 390 €, verzia Allure je dostupná už od 34 890 €, GT Line od 36 390 € a najvyššia verzia GT od 38 890 €. Momentálne však Peugeot ponúka aj akciový bonus na verziu Active 2000 € a na ostatné tri verzie až 2500 €. Najnižšia cena, za ktorú je teda Peugeot e-2008 dostupný na Slovensku, predstavuje čiastku 31 390 €.

Za túto cenu však nedostaneme úplne „holé“ auto. Vo výbave Active nájdeme napríklad automatické rozsvecovanie svetiel, dažďový senzor, zadné parkovacie senzory, systém rozpoznávania dopravných značiek, automatické núdzové brzdenie so systémom varovania pred zrážkou či predné a zadné svetlomety s LED technológiou.

Prečítaj si tiež
Peugeot má nový elektromobil. Je ním elektrická verzia obľúbenej dodávky s výborným dojazdom

Avšak túto výbavu s benzínovým motorom 1.2 PureTech a manuálnou 6-stupňovou prevodovkou dostaneme s akciovým bonusom už za 15 990 €, čo je takmer polovica oproti elektrickej verzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom