Spoločnosť Peugeot uvádza novú elektrickú verziu obľúbenej dodávky. Peugeot e-Traveller ponúkne vkusný dizajn, dostačujúci výkon a dojazd až do 330 kilometrov. Automobilka o tom informovala prostredníctvom tlačovej správy.

Nová generácia variability priestoru

Nový Peugeot e-Traveller je dostupný s viacerými usporiadaniami sedadiel podľa druhu prevážaných osôb, má elegantný vzhľad bez kompromisov vo výkone a dokáže sa dostať aj do centier miest, kde platia dopravné obmedzenia.

Nechýba mu ani technológiami nabitý interiér a široké možnosti prispôsobenia. Dodáva sa v troch dĺžkach – Compact (4,60 m), Standard (4,95 m) a Long (5,30 m), pričom výška ostáva pri každom rovnaká, a to 1,90 metra.

V oblasti dizajnu je verný konceptu značky so silnou možnosťou voľby. Zachoval si elegantný presvedčivý štýl verzií so spaľovacími motormi a pridal niekoľko špeciálnych prvkov, ako napríklad špeciálna maska chladiča či dvierka na nabíjanie v ľavom prednom blatníku.

Interiér vozidla prešiel doslova revolúciou a nechýba mu analógová prístrojová doska s farebným vzorom a s ukazovateľmi potrebnými pre elektrický pohon, stredová dotyková obrazovka s online 3D navigáciou TomTom Traffic, ktorá zobrazuje aj dostupné nabíjacie body či volič jazdných režimov s možnosťou voľby medzi režimami Eco (60 kW, 180 Nm), Normal (80 kW, 210 Nm), alebo Power (100 kW, 260 Nm).

Prvý spomínaný je zameraný na dojazd, druhý ideálny pre každodenné používanie a tretí pochopiteľne na výkon pri prevoze väčšieho počtu osôb a batožiny.

Peugeot e-Traveller využíva modulárnu platformu EMP2 (Efficient Modular Platform) a má plne elektrický pohon s maximálnym výkonom 100 kW a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm.

Elektromotor je veľmi podobný ako v nových modeloch PEUGEOT e-208 a SUV PEUGEOT e-2008, zmenou prešla iba prevodovka, ktorá je kratšia, aby zvládla nároky na zvýšené zaťaženie. Nový model má maximálnu rýchlosť 130 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchli za 13,1 s. Dostupné sú dva režimy brzdenia, ktoré sa starajú o rekuperáciu energie.

Dojazdom nesklame

Ide tiež o prvé elektrické vozidlo značky, ktoré ponúka dve možnosti dojazdu, v závislosti od kapacity lítiovo-iónových batérií, ktoré sú 50 kWh alebo 75 kWh.

Pre všetky dĺžky je dostupná verzia s 50 kWh batériou umožňujúca dojazd do vzdialenosti 230 km podľa testovacieho protokolu WLTP. Verzie Standard a Long môžu využívať aj väčšiu 75 kWh batériu, ktorá poskytne dojazd až do 330 km podľa WLTP.

Batéria je tiež pripojená na okruh vyhrievania priestoru pre posádku. To znamená účinnú reguláciu teploty, rýchle nabíjanie, lepší dojazd a dlhšiu životnosť.

Nabíja sa cez štandardne dodávanú 7,4 kW jednofázovú, alebo 11 kW trojfázovú nabíjačku a elektromobil disponuje aj možnosťou rýchlonabíjania až do výkonu 100 kW, čo umožňuje nabiť batériu na 80 % kapacity za 30 min (50 kWh batéria) alebo za 45 min (75 kWh batéria).

Peugeot e-Traveller zaručuje maximum komfortu a bezpečnosti aj vďaka nasledovným špičkovým technológiám a asistenčným systémom.

Patrí medzi nich napríklad bezdotykové otváranie bočných dverí, Head-up displej, systém Grip Control na jazdu mimo spevnených ciest, výstraha pred neželaným opustením jazdného pruhu a predkolízna výstraha, automatické núdzové brzdenie, čítanie dopravných značiek či monitorovanie mŕtveho uhla.

K dispozícii sú 4 verzie usporiadania sedadiel, a to Business (5 až 9 sedadiel), Business VIP (6 až 7 sedadiel), Active (5 až 8 sedadiel) a Allure (5 až 8 sedadiel).

Prvé dve sú určené skôr pre podnikateľov a špecialistov v doprave osôb a druhé spomínané pre individuálnych zákazníkov.

V Európe by mal byť dostupný od druhej polovice roka 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom