Spoločnosť UPC BROADBAND SLOVAKIA dnes v tlačovej správe informovala o výsledkoch za prvý štvrťrok tohto roka, v ktorom na našom trhu zaznamenala rast viacerých poskytovaných služieb. Najväčší skok bol zaznamenaný v segmente internetu i digitálnych služieb, no v oblasti televízie provider strácal. Rástlo aj pripojenie k jeho širokopásmovej sieti, ktorá je dostupná už pre 627 800 domácností.

UPC sa v úvode roka darilo

V oblasti digitálnych predplatených služieb UPC na Slovensku eviduje medziročný rast v 1. kvartáli roka o 5500 služieb, pričom najväčší rast bol zaznamenaný pri predaji internetových služieb. Tu spoločnosť do konca marca predala celkovo 146 700 služieb, čo predstavuje medziročne o 4900 služieb viac.

Darilo sa aj telefonickým službám, v ktorých UPC eviduje rast o 1400 služieb. Pri televízii však spoločnosť zaznamenala pokles o 900 služieb. Celkovo však v 1. kvartáli poskytovala 146 700 internetových služieb, 170 600 televíznych, 89 300 telefonických a 627 800 digitálnych služieb.

NEPREHLIADNI
UPC rozširuje: Gigabitový internet spustil v ďalších lokalitách a za zvýhodnenú cenu

Podľa výsledkov skupiny Liberty Global, do ktorej patrí aj UPC na Slovensku, sa medziročne zvýšil aj výsledok hospodárenia pred odpočítaním úrokov, daní a odpisov v CEE (Poľsko a Slovensko) na 57 miliónov eur, čo predstavuje medziročný rast o 0,3 %. Tržby skupiny sa na týchto trhoch zvýšili o 3,2 % na 128,6 milióna eur.

Najrýchlejší internet na Slovensku

Pri internetových službách si navyše UPC v apríli uchmatlo prvenstvo pri testovaní rýchlosti internetového pripojenia, ktoré bolo vyhodnotené podľa Ookla ako najrýchlejšie na Slovensku.

S priemernou rýchlosťou sťahovania 113,17 Mbps tak provider výrazne prekonáva konkurenciu. Na druhom mieste sa v teste umiestnil Antik s priemernou rýchlosťou pripojenia 110,46 Mbps a tretiu priečku získal Orange s rýchlosťou 65,23 Mbps.

UPC vedie aj v oblasti konzistentnosti pripojenia, kde dosiahlo skóre 84,3 %, hneď za ním sa s výsledkom 82,3 % umiestnil košický Antik a na treťom mieste je s výsledkom 65,5 % opäť Orange.

Rýchlosť internetu od UPC uvádza ako najvyššiu na Slovensku aj testovanie Steamu, kde toto pripojenie dosiahlo najvyššiu priemernú rýchlosťou 74,9 Mbps.

Druhý najrýchlejší internet má podľa tohto testu znova Antik, tentokrát s výsledkom 52,2 Mbps. Orange získal aj tu tretiu priečku s priemernou rýchlosťou 46,1 Mbps.

Ďalšie články:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom