Cenovky pre klasické motorizácie sme mali možnosť vidieť ešte vo februári tohto roka, no na finálne slovenské ceny elektrifikovaných verzií Octavie sme si museli počkať dlhšie. Škoda Octavia odhaľuje pre slovenských zákazníkov aj ceny elektrifikovaných modelov s mild-hybridným a plug-in hybridným pohonom. Koľko bude stáť?

Mladoboleslavská automobilka predstavila najnovšiu generáciu modelu Octavia ešte na jeseň minulého roka. Informácie o cenách jednotlivých modelov a verzií však prichádzali až o niekoľko mesiacov neskôr. V júli odhalila Škoda české ceny pre elektrifikované verzie tejto novinky a teraz poznáme konkrétne sumy konečne aj pre slovenský trh, kde si ich už môžu zákazníci kúpiť u predajcov.

Týmito modelmi tak Škodovka dopĺňa portfólio klasických modelov Octavie s konvenčným pohonom a prináša zákazníkom možnosť zakúpiť si ekologickejšiu alternatívu hneď v niekoľkých verziách. Spoločnosť ponúka novú Octaviu vo verziách e-TEC a iV, pričom plug-in hybrid neobišiel ani športovú RS verziu, na ktorú sme sa pozreli aj my v redakcii. Aké ceny teda Škoda nasadila na našom trhu?

Začíname na menej ako 24 000 €

Základom bude mild-hybridná Octavia e-TEC s motorom 1,0 TSI o výkone 81 kW/110 koní, ktorý je spárovaný so 7-stupňovou automatickou DSG prevodovkou. Cena tohto modelu pri výbave Ambition začína na 22 410 € v prípade liftbacku a za combi si výrobca vypýta najmenej 23 360 €.

Vo výbave je možné nájsť interiér Ambition, 16-palcové disky z ľahkej zliatiny Twister, sedem airbagov, LED predné a zadné svetlomety, 8,25” infotainment systém SWING či parkovacie senzory vzadu.

Nechýba ani viacero asistentov pre udržanie vozidla v pruhu a núdzové brzdenie. V interiéri sa potom ešte stretneme s multifunkčným dvojramenným volantom, dvojzónovou automatickou klimatizáciou či zostavou 8 reproduktorov, možnosť bezdrôtového Bluetooth pripojenia a veľa ďalšieho.

Výkonnejší plug-in hybrid tesne podlieza 32 000 €

V prípade plug-in hybridnej verzie Octavie iV dostanú zákazníci motor 1,4 TSI s výkonom 150 kW/ 204 koní a 6-stupňovú automatickú DSG prevodovku. Štartovacia cena tohto modelu bola stanovená na 31 760 €, pričom bude dostupná opäť ako liftback a combi vo výbavách Ambition a Style.

Už v základnej výbave nájdeme 18-palcové disky Vega z ľahkej zliatiny, navigačný systém COLUMBUS s 10” displejom, virtuálny kokpit, 8 reproduktorov, LED svetlá vpredu a vzadu či bezkľúčové štartovanie Kessy Go.

Elektrine sa nevyhla ani Octavia RS

Najvýkonnejším plug-in hybridom bude Octavia RS iV s motorom 1,4 TSI s výkonom až 180 kW/ 245 koní, ktorý je spojený so 6-stupňovou automatickou DSG prevodovkou. Cena športovej verzie začína na 37 760 € pri liftback verzii a na 38 410 € pri combi modeli.

Zobraziť celú galériu (1)
Škoda / Dávid Igaz

Vo výbave tu potom nájdeme aj 18-palcové disky Comet, športový interiér RS, Matrix LED svetlomety s natáčaním, uvítacím efektom a vzadu aj s dynamickou smerovkou, 8 airbagov, navigačný systém Columbus s 10” displejom alebo aj 3-ramenný športový volant s vyhrievaním a mnoho ďalšieho. Octaviu RS iV sme mali možnosť vyskúšať aj na prvých jazdách a náš dojem prinesiem už o pár dní vo veľkom redakčnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom