Škoda predstavila na jeseň minulého roka už štvrtú generáciu modelu Octavia, ktorá okrem vynoveného dizajnu priniesla aj verziu s plug-in hybridným pohonom. K tej sa neskôr pridala aj športová verzia Octavia RS iV, na ktorú sme mali unikátnu možnosť nahliadnuť aj my. Automobilka z Mladej Boleslavi včera konečne odhalila aj český cenník nových modelov, kde sú najzaujímavejším prvkom pohopiteľne nové hybridy.

Ceny hybridov predstavené

Štvrtá generácia obľúbenej Octavie prichádza na trh s doposiaľ najširšou ponukou pohonov v histórii. K dispozícii je celkovo až 5 možností pohonu, pričom okrem nových plug-in hybridných verzíí ponúka vylepšené benzínové a naftové motory či verziu G-TEC s pohonom na zemný plyn (CNG).

Po vzore modelu Superb iV prichádza Octavia iV ako druhý model značky s plug-in hybridným pohonom. K dispozícii sú dva výkonové varianty, Octavia iV a tiež športová verzia Octavia RS iV.

Pod kapotou modelu Octavia iV je benzínový motor 1.4 TSI a 85 kW elektromotor, ktoré vytvárajú systémový výkon 150 kW (204 k) a maximálny krútiaci moment 350 Nm. Čisto elektrický dojazd dosahuje 60 kilometrov v cykle WLTP a vozidlo má 6-stupňovú prevodovku DSG.

K dispozícii sú dva stupne výbavy Ambition a Style, pričom oproti štandardnej verzii bola jej základná výbava obohatená o 18-palcové liatinové kolesá Perseus, voľbu jazdného režimu, 10-palcový infotainment Columbus s navigáciou a a dotykovou lištou, virtuálnu asistentku Lauru, bezdrôtový SmartLink a Infotainment Online na 3 roky. V plug-in hybridnej verzii má štartovaciu cenovku 806 800 Kč (30 225 €).

Čo sa plug-in hybridnej verzie Octavia RS iV týka, tá kombinuje benzínový štvorvalec 1.4 TSI s výkonom 110 kW (150 koní) a elektromotor s výkonom 85 kW.

Spolu poskytujú systémový výkon 180 kW (245 k) a maximálny krútiaci moment 400 Nm, pričom Lítiovo-iónová vysokonapäťová batéria s kapacitou 13 kWh umožňuje čisto elektrický dojazd do 60 kilometrov podľa normy WLTP. Jej cena sa zastavila na úrovni 939 900 Kč (35 200 €).

Zobraziť celú galériu (1)
Škoda / Dávid Igaz

Octavia je tiež prvé vozidlo Škodovky, ktoré ponúka dve verzie e-TEC s mild-hybridnou technikou. V kombinácii so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG majú trojvalec 1.0 TSI s výkonom 81 kW (110 k) a štvorvalec 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) remeňom pripojený 48-voltový štartovací generátor a lítiovo-iónovú batériu 48 V s kapacitou 0,6 kWh. Model e-TEC prichádza na českom trhu so štartovacou cenovkou 553 900 Kč (20 750 €).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom