banner-redmi-note-4
Spoločnosť Xiaomi opäť ohúrila celý technologický svet. Predstavila totižto trojicu nových smartfónov, ktoré sa spoločne zaraďujú pod modelovú radu Redmi. Trojica noviniek vyniká hlavne priaznivou predajnou cenou, nakoľko sa budú v domovskej Číne predávať za skutočne výhodných podmienok. Obyvatelia našej malej krajinky taktiež nezostanú o nič ukrátení, keďže si tieto novinky môžeme predobjednať už aj my.

Skutočne nízka predajná cena však nijako neovplyvnila kvalitu spracovania a všetky tri novinky sú vyrobené s vysokým dôrazom na detail. Použitie hodnotných materiálov je pre Xiaomi už takmer samozrejmosťou a prvotriedny hliník sa tak nachádza aj na doteraz najlacnejšom smartfóne, ktorý táto spoločnosť vyrobila. Novinky okrem toho ponúkajú slušnú dávku výkonu, ktorú by ste v podobnej cenovej hladine určite neočakávali. Veď najvybavenejší Xiaomi Redmi 4 Pro je poháňaný až 8-jadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 625, ktorý kooperuje s grafickým akcelerátorom Adreno 506. Najvýkonnejší z trojice má k dispozícii aj 32 GB úložisko a 3 GB RAM pamäť, ktorá sa postará o bezstarostný multitasking. Xiaomi k tomu pridalo 5-palcový FullHD displej, veľkú 4100 mAh batériu, DualSIM funkcionalitu či skener odtlačkov prstov. Tento špičkovo vybavený smartfón je pre nás k dispozícii za neočakávane skvelých 153 € v predobjednávke e-shopu Geekbuing.com. Aplikovaním kupónu DB11WS navyše dostaneme aj nejakú tú zľavu.

Xiaomi Redmi 3 Pro môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-redmi-4-oficialne5

Xiaomi Redmi 4 Pro (3 GB RAM + 32 GB ROM) – 153 € -> Zľavový kupón DB11WS
Xiaomi Redmi 4 (2 GB RAM + 16 GB ROM) – 122 € -> Zľavový kupón DB11WS
Xiaomi Redmi 4A (2 GB RAM + 16 GB ROM) – 93 € -> Zľavový kupón retailmenot

Xiaomi Redmi 4 je nielen po stránke dizajnu veľmi podobný vyššie opisovanému prístroju. Táto dvojica zariadení je totižto vo väčšine parametrov totožná. Líši sa tak len displej, ktorý v tejto klasickej verzii disponuje slabším HD rozlíšením, použitý procesor a veľkosti pamätí. Základná verzia tak dostala do vienka Snapdragon 430, ktorý disponuje grafikou Adreno 505, 2 GB pamäte RAM a 16 GB interné úložisko. To je však rovnako ako v Pro verzii možné rozšíriť pomocou microSD karty o ďalších 128 GB. Použité fotoaparáty sa taktiež zhodujú a nad displejom sa tak nachádza 5 MPx selfie kamera, ktorú zo zadnej strany v kvalite predbieha hlavný 13 MPx snímač. Ten disponuje clonou f/2.2 a dokáže nahrávať video vo FullHD rozlíšení. Xiaomi Redmi 4 v nižšej verzii vás vyjde na priaznivejších 122 € s použitím zľavového kupónu DB11WS.

xiaomi-redmi-4a-oficialne

V prípade, že sa vám aj táto suma zdá byť vysoká a privítali by ste niečo ešte lacnejšie, tak vás isto poteší novinka s označením Xiaomi Redmi 4A. Tá síce ponúka najmenej okúzľujúce parametre, no kompenzuje to poriadne nízkou predajnou cenou. Na prednej strane má umiestnený 5-palcový HD displej, pod ktorým sa skrýva 4-jadrový procesor Snapdragon 425. Ten spolupracuje s grafickou jednotkou Adreno 308. Napriek nízkej cene má tento smartfón k dispozícii aj 2 GB RAM pamäte, 16 GB interné úložisko, solídnu 3120 mAh batériu a 5 MPx predný či 13 MPx zadný fotoaparát. Zmes týchto parametrov obalená v hliníkovom tele stojí len 93 €. Všetky tri prístroje majú rovnaký systém, ktorým je Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUI 8. Nanešťastie, zhodujú sa aj v jednej chybičke krásy, ktorou je absencia podpory pre 800 MHz LTE frekvenciu.

TIP: Kovové Redmi 4A je doteraz najlacnejším smartfónom od Xiaomi

TIP: Xiaomi Redmi 4 oficiálne

xiaomi-redmi-4a-oficialne2

Pošli nám TIP na článokNovinky