banner-mi-notebook-air-13Okrem nového Xiaomi Redmi 4 sme sa dnes dočkali predstavenia ďalšieho cenovo výhodného modelu. Ten má v názve o jedno písmeno naviac, no parametre sú o čosi slabšie. Model Redmi 4A to však kompenzuje naozaj nízkou predajnou cenou, ktorá vám doslova vyrazí dych.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po dizajnovej stránke sa nedávno predstavená novinka náramne podobá na staršieho súrodenca, model Redmi 3S. Vyznačuje sa teda zaoblenými okrajmi hliníkového unibody tela, ktoré prechádza až k prednej strane prístroja. Na nej sa rozprestiera opäť 5-palcový IPS displej s HD rozlíšením, ktorému robí spoločnosť trojica kapacitných tlačidiel, hovorový reproduktor, proximity senzor a 5 MPx selfie kamera. Na zadnej strane sa skrýva optika 13 MPx hlavného fotoaparátu, ktorý zhodne ponúka clonu f/2.0 a prisvetlovaciu LED diódu. Miernou zmenou oproti klasickej Redmi 4-ke je absencia skenera odtlačkov prstov, ktorý sa na neskôr predstavenú novinku nedostal.

xiaomi-redmi-4a-oficialne3

xiaomi-redmi-4a-oficialne5

Vstavaný akumulátor taktiež ponúka nižšiu kapacitu, no 3120 mAh je stále veľmi solídna hodnota, ktorá zabezpečí nadpriemerné výsledky. Integrovaný procesor je opäť vyrábaný spoločnosťou Qualcomm a konkrétne sa jedná o 4-jadrový Snapdragon 425 s taktom 1,4 GHz. Pri náročnejších operáciách padne vhod grafický akcelerátor Adreno 308 s taktom 500 MHz.

xiaomi-redmi-4a-oficialne

2 GB pamäte RAM sa postarajú o komfortný chod operačného systému Android 6.0 Marshmallow s obľúbenou nadstavbou MIUI 8. Interné 16 GB úložisko je ďalej možné rozšíriť pomocou microSD kariet, ktoré sa vkladajú do hybridného DualSIM slotu. Žiaľ, gigant nás opäť nepotešil kompletnou škálou LTE frekvencií a v ponuke je teda len tradičná trojica európskych frekvencií – 1800, 2100 a 2600 MHz.

xiaomi-redmi-4a-oficialne4

Predaj na domácom trhu v Číne odštartuje 11. novembra za štartovaciu cenu, ktorá nemá u konkurencie obdoby. Xiaomi Redmi 4A bude stáť len fantastických 499 juanov, teda okolo 66 €. Taktiež nás veľmi zaujíma cenovka, ktorú pripravia známe svetové e-shopy. Akonáhle sa tieto detaily dozvieme, budeme vás informovať.

xiaomi-redmi-4a-oficialne1

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
56%
Chcem to
15%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
3%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]