banner-redmi-note-4Dnešným dňom sme sa konečne dočkali oficiálneho predstavenia dlho očakávaného smartfónu Xiaomi Redmi 4. Nový kráľ low-end triedy ponúka oproti predchodcovi viacero významných zmien, ktoré rozhodne dokážu presvedčiť o kúpe nejedného skeptika. Skvelé parametre a podarený dizajn navyše kolaborujú s priaznivou predajnou cenou, čo z novinky robí ašpiranta na masové predaje.

Poďme však pekne poporiadku a predstavme si na začiatok prerobený dizajn a konštrukčné spracovanie. To bude opäť na vynikajúcej úrovni vďaka použitému hliníku, ktorý spoločnosť Xiaomi využila takmer pri všetkých svojich smartfónoch z tohto roka. Predná strana zaujme pohľadom na pomerne kompaktný 5-palcový IPS displej, ktorý ponúkne na tejto uhlopriečke HD / Full HD rozlíšenie. To sa bude líšiť v závislosti od verzie zariadenia. Pod zobrazovačom je už tradične zastúpená trojica kapacitných podsvietených tlačidiel a naopak nad ním sa nachádza proximity senzor, hovorový reproduktor, LED-ka upozornení a 5 MPx selfie fotoaparát.

Xiaomi Redmi Note 4 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-redmi-4-oficialne5

Elegantný dizajn Redmi 4 je umocnený odolným sklom s 2.5D zaoblením hrán, ktorý dokonale prekrýva celú prednú stranu. Zadná strana nesie fotoaparát s rozlíšením 13 MPx, ktorý disponuje clonou f/2.0 a je doplnený o fázové zaostrovanie či dvojtónový LED blesk. Hneď pod ním je umiestnený aj skener odtlačkov prstov a na samotnom spodku sa hrdo vyníma logo výrobcu.

xiaomi-redmi-4-oficialne

xiaomi-redmi-4-oficialne3

Predely antén takmer nevidno a za ich spracovanie si výrobca zaslúži nemalú pochvalu. Po dizajnovej stránke sa nedá prehliadnuť náramná podobnosť na väčšieho súrodenca, Xiaomi Redmi Note 4, od ktorého si novinka požičala aj starší microUSB konektor či IR Blaster na ovládanie domácich spotrebičov.

xiaomi-redmi-4-oficialne2

Ak by sme mali nazrieť do útrob nedávno predstavenej novinky, našli by sme tam 8-jadrový procesor Snapdragon 430. Ten disponuje taktom na úrovni 1,6 GHz a spoločne s grafickou jednotkou Adreno 506 dokážu zabezpečiť Redmi 4-ke dostatok výkonu na hranie náročnejších hier a vykonávanie zložitých operácií v systéme. Multitasking tejto novinke taktiež nespôsobí žiadne problémy, nakoľko bude mať k dispozícií 2 GB operačnej pamäte RAM a pamäť interná bude schopná poňať 16 GB dát.

xiaomi-redmi-4-oficialne7

Interné úložisko bude možné pohodlne rozšíriť pomocou microSD karty do kapacity 128 GB. Tá sa bude vkladať do hybridného DualSIM slotu, ktorý, nanešťastie, opäť nepodporuje LTE pásmo B20 (800 MHz). Ak ste z výkonu novinky mierne sklamaný, tak vedzte, že k dispozícii bude aj vylepšená verzia s procesorom Snapdragon 625, 3 GB RAM a 32 GB vstavanou pamäťou.

xiaomi-redmi-4-oficialne1

Po stránke systému sa dostalo na Android 6.0 Marshmallow, ktorý je obalený do grafickej nadstavby MIUI 8. Tá prináša viacero skvelých funkcií a hlavne pravidelné týždenné aktualizácie, ktoré zakaždým prekvapia niečím novým. Nakoniec sa dostávame k informáciám o vstavanom akumulátore, ktorý ponúka nadpriemernú kapacitu 4100 mAh. Vzhľadom na použitý procesor a kompaktný displej je jasné, že Redmi 4-ka ponúkne výnimočnú výdrž na jedno nabitie.

xiaomi-redmi-4-oficialne4

Čo sa týka ceny, Xiaomi Redmi 4 bude k dispozícií v 3 farebných prevedeniach (strieborná, tmavá šedá a zlatá) za cenu od 94 € pre základnú verziu. Vylepšená verzia sa v Číne začne predávať za taktiež skvelú sumu 899 yuanov, čo je po prepočte zhruba 121 €. Dátum začiatku predaja  v Číne stále zisťujeme.

Pošli nám TIP na článokNovinky