Kalifornský gigant pred pár týždňami prezradil, že sa naplno púšťa do práce na ich vlastnom elektromobile. Teraz sa na svetlo sveta dostávajú informácie, že jedným z možných partnerov pri vývoji by mohol byť kórejský Hyundai, informoval portál Engadget.

Apple plánuje svoj vlastný elektromobil ukázať svetu už v roku 2024, preto je pochopiteľné, že na vývoji vozidla nemôže začať od úplnej nuly. Ako sa predpokladalo, kalifornská technologická spoločnosť sa spojí s niektorou veľkou automobilkou, ktorá jej s vývojom a výrobou pomôže.

Ako píše portál ZDnet, kórejský Hyundai dnes potvrdil, že komunikuje s Apple vo veci spolupráce na vývoji elektrického auta Apple Car. Hyundai však nie je jedinou automobilkou, s ktorou Apple aktuálne v danej veci komunikuje, no juhokórejská automobilka by na tom mala byť v tomto smere najlepšie.

Hyundai

Tamojšie zdroje uvádzajú, že dohoda je už viac menej na stole a čaká sa len na podpis riaditeľa automobilky. Dohoda by zahŕňala spoluprácu na vývoji novej batérie, ktorá by sa použila v elektromobile Apple Car a následne by ich zrejme využívala aj automobilka Hyundai.

Do novej monočlánkovej batérie sa zmestí viac aktívneho materiálu, čo prispeje k zvýšeniu jej kapacity. Apple sa tiež zamýšľa nad využitím LFP (lítium-železo-fosfát) článkov, ktoré sú síce energeticky menej výhodné, no nie sú tak náchylné na prehriatie a čo je dôležité, neobsahujú kobalt.

Aktuálne Hyundai nakupuje batérie od LG a SK Innovation, no už dávnejšie spoločnosť potvrdila práce na vlastnej batérii novej generácie. Podpora zo strany Apple by v tomto smere rozhodne urýchlila a zjednodušila celý vývoj.

Podľa miestnych správ sa však v dohode uvádza, že ako cieľový rok na dokončenie elektromobilu pre Apple si stanovili až 2027, čo je o 3 roky neskôr, než to Apple pôvodne plánoval. Na nedávne informácie o elektromobile od Apple reagoval aj Elon Musk, zakladateľ spoločnosti Tesla, ktorý v najhorších časoch pre automobilku zvažoval jej predaj práve kalifornskému technologickému gigantovi.

V roku 2017 zažívala automobilka Tesla naozaj ťažké časy. Pri výrobe Modelu 3 ju postihlo takzvané „produkčné peklo“ a kvôli tomu sa Musk musel rozhodovať, ako automobilku zachrániť, viac v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP