Rovnako, ako väčšina veľkých technologických spoločností, aj Apple chce rozvíjať pole svojho pôsobenia. Spoločnosť, ktorá sa predovšetkým zaoberá vývojom a výrobou výpočtovej techniky, môže prejsť aj do oblasti elektromobility. Ako informuje portál Teslarati, prvý vlastný elektromobil by mohla predstaviť už v roku 2024.

Elektromobilita sa javí ako skvelý a neustále napredujúci trh, a preto sa do tejto oblasti púšťajú aj spoločnosti, od ktorých by si to zrejme nečakal. Je pochopiteľné, že takmer každá automobilka pracuje na vývoji vlastných elektromobilov, ale ak sa do tejto oblasti pustí aj taká spoločnosť ako Apple, budúcnosť elektromobility musí byť zaručene svetlá.

Zobraziť celú galériu (2)
TheLuxurious/YouTube

Ako informuje Engadget, o automobilovej divízii Apple sa hovorí už roky. Tajný projekt nesie názov Project Titan a okrem toho, že jeho cieľom má byť vytvorenie plnohodnotného elektromobilu, auto bude disponovať aj technológiou autonómneho riadenia. S touto technológiou sa spája využitie LiDAR senzorov, napríklad aj tých, ktoré Apple používa v iPhone 12 Pro či tablete iPad Pro.

Zobraziť celú galériu (2)
Top Underrated/YouTube

Prelomových vecí má byť v elektromobile od Apple viac, jednou z nich je napríklad nová monočlánková batéria, do ktorej sa zmestí viac aktívneho materiálu, čo prispeje k zvýšeniu jej kapacity. Apple sa tiež zamýšľa nad využitím LFP (lítium-železo-fosfát) článkov, ktoré sú síce energeticky menej výhodné, no nie sú tak náchylné na prehriatie a čo je dôležité, neobsahujú kobalt.

Zatiaľ nie je nič na 100 % potvrdené

Vývoj vozidla má byť kompletne pod záštitou Apple, no pri výrobe zrejme spoločnosť využije služby väčšej automobilky. Aj napriek týmto novým informáciám stále nie je isté, že sa elektromobilu značky Apple v roku 2024 skutočne dočkáme.

V hre je aj možnosť, že sa kvôli pandémii celý projekt oneskorí, alebo Apple časom dokonca úplne upustí od vývoja vlastného auta a radšej bude spolupracovať s automobilkami na integrácii svojich technológií do ich nových vozidiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom