V najbližších dňoch či týždňoch sa viaceré spoločnosti budú zaoberať rôznymi finančnými či predajnými zhodnoteniami. Najnovšie zhodnotenie z dielne Apple však ukazuje červené čísla. Spoločnosť uviedla slabší predaj v Číne či dokonca zníženie cien vybraných zariadení.

Slabšie predajné čísla kalifornského giganta sa týkajú výlučne iPhone smartfónov, ktoré sa zdá sa nepredávajú tak, ako sa očakávalo. Jedným z hlavných problémov, ktoré spôsobili tieto nepríjemnosti, sú určité aj nedávne súdne spory medzi USA a Čínou, po ktorých prišiel zákaz predaja vybraných iPhone modelov. Taiwanská ekonomická agentúra však prišla aj s ďalšou variantou, podľa ktorej je slabý predaj iPhonov spôsobený nedostatočnými inováciami.

Prečítajte si tiež!
Česko čoskoro spustí Apple Pay. Kedy sa ho dočkáme aj na Slovensku?

Dočkáme sa zníženia ceny?

Smutnou správou je, že Apple už potvrdil aj informáciu, ktorá hovorí o plánovanom znížení produkcie najnovších iPhonov o 10 %. Zníženie výroby platí pre prvý štvrťrok 2019, v ktorom plynie trojmesačná lehota začínajúca v januári a končiaca v marci.

Na druhej strane tu máme aj dobrú správu, ktorou je zníženie ceny napríklad iPhonu XR a XS. S ďalšími informáciami o znížení cien iPhonov prichádzajú aj predajcovia, ktorých cena klesla približne o 60 €, avšak zatiaľ len v Číne.

Pri pretrvávajúcom probléme je však reálne aj zníženie cien pre iné trhy a možno sa tento trend nakoniec dostane aj k nám. Zníženie cien vybraných Apple produktov však nebýva bežné, nakoľko sa spoločnosť k takémuto rozhodnutiu naposledy odhodlala v roku 2007.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom