Po dlhom čase platenia kartami či peniazmi príde žiadaná zmena. Majiteľom iPhonov svitá na lepšie časy a konečne sa môžu dočkať vytúženej služby od Apple, ktorá doteraz na českom a slovenskom trhu chýba. Najprv sa má Apple Pay onedlho vyskytnúť v Česku, kde sa výrazne sa rozšíri ešte v prvej polovici roka, pričom by mal Apple službu spustiť aj na Slovensku.

Platba kartami na platobných termináloch môže byť čoskoro pasé. Podobne ako majitelia Android smartfónov, čoskoro budú môcť mobilom platiť aj používatelia iPhonov a hodiniek Apple Watch. Tieto zariadenia majú vo vybraných modeloch taktiež vstavaný NFC čip, avšak ho doteraz nebolo možné prakticky využiť kvôli obmedzeniu Apple Pay, ktoré je už spustené v okolitých krajinách ako Poľsko či Ukrajina. Medzi ďalšími v strednej Európe má už o pár týždňov túto službu zaviesť Česko, pričom zoznam bánk, ktoré po nej siahnu, nebude malý.

Platenie iPhonom sa čoskoro stane realitou

Podľa informácií portálu Seznam.cz už mnohé banky v Česku potvrdili, že sú na Apple Pay pripravené a privítajú jeho rýchle zavedenie na prelome februára a marca. Česká spořitelna chce byť hneď v prvom rade, aby mohla svojim zákazníkom poskytnúť službu čo najskôr. Veľký záujem o platbu iPhonmi javí aj mBank, ktorá už Apple Pay prevádzkuje v susednom Poľsku. Prehliadnuť túto možnosť ale nechce ani Komerční banka, Moneta, AirBank či FioBanka, ktoré chcú taktiež priniesť službu do praxe do najskôr. Medzi nerozhodné banky potom patrí Equabank, Creditas, Raiffeisenbank a ČSOB. Spustenie Apple Pay v ich prípade je stále otázne.

Zobraziť celú galériu (0)
Pomocou Apple Pay je možné zaplatiť kedykoľvek a kdekoľvek. Podporujú ho státisíce obchodov a reštaurácií po celom svete, Apple

Nenechaj si ujsť
Apple plánuje na rok 2019 extrémne dôležité novinky. Vďaka týmto produktom to môže byť jeden z najlepších rokov vôbec

Vidíme, že v zozname bánk, ktoré sa o Apple Pay zaujímajú aj v Česku, je mnoho známych mien, ktoré pôsobia aj u nás na Slovensku. O zavedení služby na našom trhu sa ale hovorilo ešte v minulom roku, no doteraz sme sa jej žiaľ nedočkali. Spoločnosť Apple totiž pôvodne nemala veľký záujem spolupracovať so slovenskými bankami, no veľa vecí zmenil príchod Google Pay, ktorý už dnes s obľubou využívajú mnohí bankoví klienti.

Hoci sú u nás banky na informácie o Apple Pay skúpe, majú vraj na to dôvod, o čom informoval aj portál Živé.sk. Kvôli mlčanlivosti tak toho nemôžu veľa prezradiť, no je možné, že krátko po zavedení služby v Česku ju Apple sprístupní aj u nás na Slovensku. Najpravdepodobnejší je mesiac marec, kedy by služba od Apple mohla oficiálne fungovať aj na Slovensku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom