Česká strana SPD, na čele ktorej stojí Tomio Okamura, spustila pred pár dňami hlasovanie na Facebooku, ktoré sa týkalo prijatia imigrantov zo zahraničia. Hlasujúci mohli zvoliť iba kladnú alebo zápornú odpoveď, no výsledok, ktorý strana SPD dostala, zrejme nečakala. Väčšina ľudí súhlasila s prijatím imigrantov, no strana SPD anketu stiahla a IP adresy z kladných odpovedí mala poskytnúť Michaele Šojdrovej z KDU-ČSL.

Výsledky ankety po jej skončení politická strana Okamuru z Facebooku stiahla. Televízia ČT24 však zachytilasnímku obrazovky aj s komentárom, v ktorom SPD prehlásila, že IP adresy používateľov, ktorí hlasovali za možnosť „Áno“, poskytne Michaele Šojdrovej. Europoslankyňa za stranu KDU-ČSL mala návrh o prijatí sirôt z Afriky podporovať.

„Ťah“ s IP adresami politickej strane v Česku nevyšiel

Problém však nastáva v zhromažďovaní IP adries, ktoré nie je na Facebooku povolené. Politická strana Tomiu Okamuru tak mohla len „postrašiť“ tých, ktorí súhlasili s návrhom ankety. Michaela Šojdrová sa totiž mala podľa tvrdení týmto používateľom ozvať o pomoc, pokiaľ sa jej podarí nájsť 2 200 imigrantov zo Sýrie, Pakistanu a Afganistanu.

S tímhle na facebookovém profilu hnutí SPD asi nepočítali. V anketě se jim většina hlasujících vyjádřila pro přijetí…

Gepostet von ČT24 am Freitag, 22. Februar 2019

Nenechaj si ujsť
Facebook môže dostať najvyššiu pokutu v histórii technologických firiem

Dôvod tohto rozhodnutia strany SPD nie je známy, no pokus o „prekvapenie“ ľudí jej zrejme nevyšiel. V komentároch pod príspevkom televízie ČT24 sa začali objavovať reakcie používateľov na tento kontroverzný krok. Pokiaľ by SPD chcela získať IP adresy, musela by kontaktovať samotný Facebook, no ten by jej tieto údaje kvôli ochrane používateľov nakoniec aj tak neposkytol.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom