Federálna obchodná komisia sa podľa informácií z denníka Washington Post chystá udeliť mastnú pokutu spoločnosti Facebook za netransparentné zaobchádzanie s údajmi používateľov. Tá má udajne siahať až do výšky niekoľkých miliárd eur.

Vyšetrovanie spoločnosti Facebook Federálnou obchodnou komisiou začalo už pred rokom, kedy sa prevalila kauza s Cambridge Analytica, ktorej Facebook poskytol osobné údaje svojich používateľov na ich využitie v politickej kampani Donalda Trumpa.

Facebook podľa žaloby obchodnej komisie netransparentne zaobchádzal s osobnými údajmi svojich používateľov. Presná výška pokuty, ktorú by mala spoločnosť zaplatiť, ešte nie je známa a je predmetom dohody, ktorá aktuálne medzi Federálnou obchodnou komisiou a Facebookom prebieha.

Táto pokuta však môže byť najvyššou pokutou pre technologickú spoločnosť v histórii. Doposiaľ najvyššiu pokutu pre technologickú spoločnosť udelila Európska únia Googlu v júli minulého roka za porušenie protimonopolných zákonov.

Táto pokuta sa vyšplhala až na sumu 4,4 miliárd eur. Spoločnosť Facebook má teraz dve možnosti, buď svoju chybu otvorene prizná a dohodne sa s Federálnou obchodnou komisiou na výške pokuty, ktorú musí zaplatiť, alebo celý tento problém posunie na súd, čo by však mohlo výrazne poškodiť obe strany.

Pošli nám TIP na článokNovinky