Federálna obchodná komisia sa podľa informácií z denníka Washington Post chystá udeliť mastnú pokutu spoločnosti Facebook za netransparentné zaobchádzanie s údajmi používateľov. Tá má udajne siahať až do výšky niekoľkých miliárd eur.

Vyšetrovanie spoločnosti Facebook Federálnou obchodnou komisiou začalo už pred rokom, kedy sa prevalila kauza s Cambridge Analytica, ktorej Facebook poskytol osobné údaje svojich používateľov na ich využitie v politickej kampani Donalda Trumpa.

Facebook podľa žaloby obchodnej komisie netransparentne zaobchádzal s osobnými údajmi svojich používateľov. Presná výška pokuty, ktorú by mala spoločnosť zaplatiť, ešte nie je známa a je predmetom dohody, ktorá aktuálne medzi Federálnou obchodnou komisiou a Facebookom prebieha.

Táto pokuta však môže byť najvyššou pokutou pre technologickú spoločnosť v histórii. Doposiaľ najvyššiu pokutu pre technologickú spoločnosť udelila Európska únia Googlu v júli minulého roka za porušenie protimonopolných zákonov.

Táto pokuta sa vyšplhala až na sumu 4,4 miliárd eur. Spoločnosť Facebook má teraz dve možnosti, buď svoju chybu otvorene prizná a dohodne sa s Federálnou obchodnou komisiou na výške pokuty, ktorú musí zaplatiť, alebo celý tento problém posunie na súd, čo by však mohlo výrazne poškodiť obe strany.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom