Polícia v Austrálii má na svojom konte nie veľmi úspešný záťah. Násilne totižto vnikla do domu človeka, ktorý ťažil kryptomeny v domienke, že sa v tom dome pestovala marihuana.

Obrovský ošiaľ s ťažením kryptomien je už dávno preč, no stále je tu zopár ľudí, ktorí ešte využívajú svoje výkonné počítače na získavanie týchto virtuálnych peňazí. Jedným z nich je aj Austrálčan Rob Butvila, ktorý si tvo svojom dome tieto kryptomeny v pokoji ťažil.

Na to, čo sa mu však pred pár dňami prihodilo, asi nebude veľmi dobre spomínať. Ak chce človek skutočne efektívne ťažiť kryptomeny, potrebuje výkonný stroj. Výkonné počítače často generujú veľké množstvo tepla, preto je potrebné pridať dodatočné chladenie. Takýto počítač spolu s chladením samozrejme spotrebúva obrovské množstvo elektriny.

To sa miestnym príslušníkom polície nepozdávalo, nakoľko takéto nadmerné čerpanie elektriny nastáva v prípadoch, kedy sa v dome pestuje marihuana, ktorá potrebuje dostatok tepla a svetla. Pestovatelia zväčša využívajú silné lampy. Polícia preto nezaháľala, na dome vykopla dvere a celý ho prehľadala.

Výsledkom bol zničený dom, ktorý polícia po svojom odchode ani nijako nezabezpečila a jednoducho ho nechala otvorený. Rob preto na políciu volal s tým, že mu po tomto „záťahu“ nejaký zlodej ukradol z počítača pevný disk a žiada, aby dali celú situáciu do poriadku. Vrcholom udalosti je, že polícia jeho sťažnosti úplne ignoruje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom