Najväčšia sociálna sieť sveta sa doteraz stala domovom nespočetného množstva najrôznejších podvodov. Najnovšie sa o ďalší pokúšajú podvodníci pomocou falošného vodičáku. Na slovenskom Facebooku vznikla stránka, ktorá ponúka rýchlu výrobu vodičského preukazu. Od ľudí požaduje osobné informácie. O prípade informovala polícia SR na svojom facebookovom účte.

Nový prípad pokusu o falšovanie dokladov vodičského oprávnenia sa objavil na nedávno založenej stránke na Facebooku s názvom „Vodičský preukaz online“. Stránka ponúka v súkromných správach ľuďom údajne rýchlu výrobu vodičákov, ktoré majú mať k dispozícii za 7 dní. O podvode bola už informovaná aj kriminálna polícia.

Podvodníci chceli vyrábať falošné vodičáky. Skončili skôr ako vôbec začali

Ruka zákona tiež upozorňuje, že sa jedná o „trestný čin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky“. Za takéto konanie hrozí v prípade dolapenia podvodníkom trest odňatia slobody podľa § 352 trestného zákona č. 300/2005 Z. z. na 3 až 5 rokov. Samotná stránka na Facebooku bola založená len pred pár dňami a za ten čas si získala len zopár sledujúcich.

TENTO PODVOD JE EŠTE TEPLÝ AKO ROŽKY Z PEKÁRNE: NEVERTE, ŽE VODIČÁK DOSTANETE BLESKOVOU RÝCHLOSŤOUVďaka tomu, že naši…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 7. Oktober 2020

Nenechaj si ujsť
Pofidérny podvod sa stále šíri Facebookom v SR. Ľudia ho dokonca nevedomky chvália

Ľudí podvodníci kontaktovali pomocou súkromných správ, v ktorých ich informovali, že pre výrobu vodičského preukazu budú potrebovať ich osobné údaje a 50 % zálohu zo zatiaľ nezistenej ceny.

Stránka si pre propagáciu a väčší dosah zaplatila na sociálnej sieti aj reklamu. V čase písania článku však došlo k rýchlemu zablokovaniu stránky a tá už viac nie je dostupná.

Facebook tak aj vďaka hláseniam používateľov klepol podvodníkom po prstoch. Prípad je v rukách kriminálnej polície, ktorá bude hľadať ľudí stojacich za týmto pokusom o výrobu falošných vodičákov a podvod.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom