banner-redmi-note-3
Technologický nadšenci z celého sveta netrpezlivo rátajú každý deň do oficiálneho predstavenia, ktoré sa uskutoční pravdepodobne 21. januára 2016. Ostáva nám teda už iba niečo málo cez mesiac.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Za tento čas ešte nepochybne uniknú na verejnosť nejaké fotografie a špecifikácie, no základná kostra novinky je na 99 % istá. Dnešné informácie sú doteraz tie najpodrobnejšie a Xiaomi Mi5 vykreslili v plnej kráse. Xiaomi zvolilo hliníkovú konštrukciu s hrúbkou iba 6.9 mm a snímačom odtlačkov v hardvérovom domovskom tlačidle. Do toho úžasného tela je zasadený 5,2-palcový displej s 2K rozlíšením. Pod kapotou bude pracovať procesor Snapdragon 820 so 4 GB operačnou pamäťou RAM. Nie je vylúčené, že Xiaomi predstaví aj lacnejšiu verziu s 3 GB RAM. O úžasnom výkone novinky svedčí aj skóre 101 000 bodov v benchmark aplikícii Antutu. Kapacita interného úložiska sa zastavila na úrovni 32 GB a 64 GB pre najvyššiu verziu.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi5-novy-render

Tento naozaj výkonný hardvér si pýta aj poriadnu batériu. Podľa najnovších správ bude Xiaomi Mi5 napájať 3500 mAh batéria s najnovšou technológiou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. Na zadnej strane by sme mali nájsť špičkový high-end fotoaparát Sony IMX230 s 21 MPx rozlíšením. Softvérová časť Xiaomi Mi5 bude zabezpečená pomocou Androidu 6.0 Marshmallow, ktorý pobeží pod nadstavbou MIUI 7. Konečne sme sa dočkali informácií aj ohľadom ceny, ktorá je naozaj veľmi priaznivá. Cena na úrovni 350 € je viacmenej pravdepodobná pre verziu s 3 GB RAM a 32 GB interným úložiskom. V prípade, že sa tieto špecifikácie a cena potvrdia, fanúšikovia sa naozaj majú na čo tešiť. Novinky by sme sa mohli dočkať už 21. januára, no zatiaľ nie je ani tento dátum potvrdený.

xiaomi-mi5-specs2

Zdroj: tech.ifeng.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP