Tesla sa solárnym strechám vo svojich projektoch nevenovala poriadne dlho, nakoľko mala za posledné roky množstvo práce s výrobou Modelu 3, s finančnou situáciou a prešľapmi jej výkonného riaditeľa. Teraz sa však chce opäť vrátiť späť do tohto biznisu. CEO spoločnosti, Elon Musk, prezradil na odhalení nového Modelu Y svoju víziu do budúcnosti, ktorá sa bude znova týkať solárnych striech na domoch.

Najnovší počin Tesly, Model Y, ukázal svetu, že spoločnosť sa znova vybrala tým správnym smerom. Dopomohol jej k tomu aj Model 3, ktorého výroba bola spočiatku podľa Muska „peklom“, no neskôr sa tieto problémy podarilo úspešne vyriešiť. Táto pozitívna situácia tak umožnila vzniknúť väčšiemu súrodencovi Modelu 3, ktorý sa svojimi vlastnosťami radí medzi kompaktné SUV-čka. CEO Tesly však počas jeho premiéry prezradil aj ďalšie novinky, na ktorých bude spoločnosť znova pracovať.

Tesla sa svojich solárnych striech rozhodne nevzdala

Elon Musk totiž odhalil, že „rok 2019 bude rokom solárnych striech,“ informoval portál Inverse. Podľa týchto tvrdení sa spoločnosť opäť vráti k svojmu biznisu, o ktorom verejnosť veľa nepočula už od roku 2017. V minulom roku to bol práve Model 3, ktorému Tesla venovala veľa pozornosti, no teraz sa bude znova činiť pri budovaní ekologických domácností. Solárne strechy z dielne firmy Elona Muska sme mohli vidieť už pred časom a od klasických riešení sa líšia tým, že nemajú namontované veľké solárne panely.

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá namontovaná revolučná solárna strecha Tesly v realite. Je nádherná

Miesto toho sa dizajn prispôsobil tak, aby tieto solárne škridle pôsobili ako bežná krytina. Vďaka tomu tento projekt potešil nielen ekológov a zástancov obnoviteľných zdrojov energie, ale tiež dizajnérov. Expert Senthil Balasubramanian dokonca prezradil, že Tesla môže byť v tomto smere veľkým priekopníkom, informuje Futurism.

Solárna energia plus batérie plus elektromobily predstavujú plne udržateľnú budúcnosť. To je budúcnosť, na ktorú sa môžeme tešiť. Myslím, že na tom veľmi záleží.“ – prezradil Elon Musk počas štvrtkového predstavenia Modelu Y.

Plány spoločnosti obnoviť budovanie solárnych striech tak môžu naznačovať, že Tesla má v rukáve ďalšie esá, ktoré spolu s batériami pomôžu k rozvoju ekologických domácností. Podľa tvrdení Elona Muska majú byť strechy z jeho dielne dokonca ešte lacnejším riešením ako strecha z obyčajnej krytiny. Nuž, ostáva už len čakať, čo ďalšie si pre nás tento vizionár na tento rok pripravil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom