Po dlhých rokoch sa fanúšikovania herných konzol môžu konečne tešiť na upgrade v podobe nových modelov. Posledné týždne či mesiace sa hovorilo o viacerých špecifikáciách, avšak zatiaľ išlo len o dohady. Najnovšie sú už k dispozícii mnohé oficiálne vlastnosti, ktoré napovedajú, že sa bude jednať o poriadné herné mašiny a hranie hier sa znova posunie na vyšší level. Otáznou však stále zostáva jedna dôležitá špecifikácia, ktorou je cenovka. Portál Comicbook však uvádza, že podľa analytikov sa používatelia môžu tešiť na veľmi prívetivú sumu.

Zdá sa, že nový Xbox a PlayStation si budú vo viacerých aspektoch podobné, no každý z nich ponúkne kľúčové vylepšenia, ktorými chcú prilákať hráčov na svoju stranu. Podobnosť bude pravdepodobne dosť vysoká aj pri dátume vydania a cene.

Napriek tomu, že zatiaľ nie je stanovený presný dátum, nových konzol sa dočkáme niekedy v priebehu roka 2020 a podľa analytikov viacerých používateľov poteší aj cena, ktorá by v oboch prípadoch mala predstavovať približne 400 dolárov (cca 356 €).

Prečítajte si tiež!
Nový Xbox ponúkne hranie v 8K, špeciálny SSD disk a technológiu „ray tracing“

Podobné v cene aj dátume vydania

Aj napriek tomu, že sa hovorila o cenách, ktoré budú predstavovať minimálne 600 dolárov (534 €) sa viacerí analytici, medzi ktorými sa objavil napríklad Michael Pachter zhodujú na tom, že cena by nemala presiahnúť viac než spomínaných 400 dolárov. Na druhej strane však odhalené špecifikácie naznačujú, že cena by mohla byť zjavne vyššia a v súčasnosti sme svedkami toho, že vlajkové lode smartfónov či iných zariadení je niekedy aj dvojnásobne vyššia.

Prečítajte si tiež!
Šéf Sony potvrdil špičkové špecifikácie PlayStation 5. Bude to herná mašina ako sa patrí

Podľa názoru Pachtera však aj napriek tomu bude cena za nový Xbox či Playstation predstavovať približne 400 dolárov. Pachter ďalej dodáva, že v súčasnosti sú používatelia už dlhé roky spokojní ako s Playstation 4, tak aj s Xbox One(S) a nevidia dôvod na výmenu svojej obľúbenej hernej konzoly. Kvôli tomuto dôvodu nemá zmysel, respektíve význam pýtať si za nové modely horibilné sumy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom