Microsoft len pred pár hodinami prezradil nové informácie o svojej pripravovanej hernej konzole, ktorá sa chce stať plnohodnotným konkurentom pre svojho najväčšieho protivníka z Japonska. Nový Xbox ponesie výbavu, ktorá zvýši jeho výkon až 4-násobne oproti Xbox One X, ponúkne tiež vysokú kvalitu obrazu a výrazne skráti čas načítavania hier.

Pomaly sa schyľuje k času, kedy výrobcovia herných konzol ukážu svoje nové modely pre nadchádzajúce roky. Už dlhé mesiace sa špekuluje o potencionálnej výbave novej generácie týchto zariadení. Dôležité detaily však teraz oficiálne ešte pred začiatkom konferencie E3 2019 v Los Angeles odhalil Microsoft a podľa zverejnených špecifikácií sa máme skutočne na čo tešiť, informuje The Verge.

Microsoft ukázal recept na porazenie PlayStation 5

Základom vysokého výpočtového výkonu má byť špeciálne upravený procesor, ktorý vznikol v spolupráci s AMD a je postavený na architektúre Zen 2 a Radeon RDNA. Vďaka tomu bude môcť nový Xbox ponúknuť ohromný výkon, ktorým schová do vrecka všetky predchádzajúce herné konzoly. Hráčov ohromí aj vysokým grafickým výkonom, ktorý sa má vďaka pamäti GDDR6 postarať o hranie v 8K rozlíšení, a to pri frekvencii snímkovania až 120 fps.

K tomu sa ešte pridá technológia „ray tracing“ pre vykresľovanie svetla v reálnom čase a podpora variabilnej obnovovacej frekvencie obrazu. Aby Microsoft výrazne skrátil načítavanie hier, využije v novej generácii svojej konzoly rýchly SSD disk, ktorý však bude slúžiť aj ako virtuálna operačná RAM pamäť. Týmto spôsobom má výkon narásť v porovnaní s aktuálnymi konzolami až 40-násobne.

Nenechaj si ujsť
Šéf Sony potvrdil špičkové špecifikácie PlayStation 5. Bude to herná mašina ako sa patrí

Jednoducho povedané, nový Xbox bude skutočnou hernou mašinou, ktorá môže ohromiť celú komunitu hráčov, no so svojou novinkou vyrukuje neskôr aj Sony. Japonský gigant by mal taktiež staviť na hranie v 8K, rýchle SSD a 3D reprodukciu zvuku, ktorá hráča pohltí do herného sveta, o čom informoval portál Wired. Hranie pri 120 fps ale môže byť dostupné len pri 4K rozlíšení. Zdrojom výkonu má byť procesor Ryzen od AMD a grafike nemá chýbať ani „ray tracing“ technológia.

Zdá sa tak, že nový Xbox a PlayStation si budú vo viacerých aspektoch podobné, no každý z nich ponúkne kľúčové vylepšenia, ktorými chcú prilákať hráčov na svoju stranu. Zatiaľ ale ostáva otázne aj to, ako bude finálna podoba nového Xboxu vyzerať. Vďaka všetkým odhaleniam a potenciáli ukrytom v tejto novinke však Microsoft môže ovládnuť celý priemysel s hernými konzolami na niekoľko najbližších rokov, pokiaľ nepríde Sony s niečom ešte dokonalejším.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP