Keď minulý rok Microsoft prišiel s revolučnou novinkou Surface Duo, nejednému fanúšikovi nadčasového dizajnu padla sánka. Telefón bol však predstavený už pred určitou dobou, čo sa podpísalo na použitom hardvéri. Na komplexnú technologickú špecifikáciu sa pozrel server Windows Central.

Smartfón s dvomi displejmi bude cenovkou s určitosťou mieriť na segment vlajkových lodí, ktoré sa rovnako rozhodli priniesť revolúciu na poli mobilného trhu. Zatiaľ čo Samsung Galaxy Fold alebo Motorola Razr prišli načas a v konečnom dôsledku dopadli ako relatívne komerčne úspešné experimenty, Surface Duo môže práve na svoju nedochvíľnosť doplatiť.

Podľa portálu Windows Central, smartfón s dvomi displejmi príde už tento rok a ponúkne konzumentom minuloročný procesor Snapdragon 855, 6 GB pamäte RAM a v závislosti od modelu 64 alebo 256 GB interného úložiska.

Hlavná prednosť zariadenia, dvojica AMOLED displejov, bude disponovať rozlíšením 1800 x 1350 pixelov s hustotou 401 pixelov na palec. O selfie, ale aj regulárne fotky sa postará jeden 11 MPx snímač umiestnený v pravej polovici zariadenia.

Horšiu špecifikáciu navyše podráža aj podpriemerná batéria o kapacite 3460 mAh, ktorá podľa Microsoftu dokáže zariadenie dostať bezproblémovo cez jeden deň. Otázne rovnako je, či USB-C rýchlonabíjanie doplní bezdrôtové nabíjanie a technológia NFC, ktoré údajne v rozdaných testovacích jednotkách obsiahnuté nie sú.

Microsoft sa zároveň rozhodol zariadenie rozposielať s predinštalovaným Androidom 10, ktorý by v krátkej dobe mal dostať aktualizáciu na najnovšiu verziu. Nebudú chýbať ani dedikované, už dopredu nainštalované aplikácie, využívajúce potenciál oboch displejov.

Prečo Microsoft nevyužíva najnovší procesor?

Zamrzí aj absencia 5G, ktorá sa pomaly ale iste stáva neodmysliteľnou súčasťou vlajkových lodí. Sme teda zvedaví, ako sa použitie staršieho procesora a menšej batérie odzrkadlí na výslednej cene, ktorá by bezproblémovo mala presahovať hranicu 1400 €.

Na margo absencie najnovšieho Snapdragonu 865 sa Microsoft vyjadril v celku logicky, keďže samotná infraštruktúra zariadenia bola navrhnutá dávno pred uvedením nového procesora od Qualcommu. Podľa Microsoftu, nový procesor by navýšil ako cenu, tak aj spotrebu batérie.

Prečítaj si tiež
Apple zaplatí stovky miliónov. Pokuta za zámerné spomaľovanie iPhonov je už predbežne schválená

Qualcomm navyše sám vyžaduje od výrobcov smartfónov, aby do zariadení implementovali dodatočný 5G čip, pre ktorý v terajšom zariadení jednoducho nie je miesto. To by sa malo zmeniť v blízkej budúcnosti, kedy Qualcomm zahrnie 5G moduly do samotných čipov procesorov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom