Krok Applu, keď spomaľoval staršie iPhony kvôli dlhšej životnosti batérie, sa mu postupne vracia ako bumerang. Pokuta 500 miliónov dolárov (približne 450 miliónov €) je bližšie k realite po tom, ako ju sudca tento týždeň predbežne schválil, informuje MacRumors.

Už dávnejšie sme informovali, že Apple súhlasil so zaplatením pokút v celkovej výške takmer 500 miliónov dolárov za obvinenie z „tichého“ spomaľovania starších iPhonov pri zavádzaní nových modelov s cieľom podnietiť majiteľov, aby si kupovali nové modely alebo náhradné batérie.

Predbežne navrhované riešenie však vyžadovalo schválenie sudcom Edwardom Davilom. Tento týždeň počas stretnutia prostredníctvom Zoomu sudca návrh schválil a uviedol, že termín konečného schválenia chce predĺžiť z dôvodu pretrvávajúcej krízy spôsobenej koronavírusom.

Advokáti amerického giganta dostali pokyn, aby navrhli nový termín pojednávania o finálnom schválení vyrovnania. To by sa malo uskutočniť niekedy v decembri 2020. Apple je teda o ďalší krok bližšie k tomu, že bude musieť zaplatiť každému dotknutému vlastníkovi v Spojených štátoch amerických 25 dolárov.

9to5mac píše, že Apple disponuje e-mailovými adresami väčšiny používateľov, ktorých sa tento problém týka. Vyrovnanie v predpokladanej maximálnej výške 500 miliónov dolárov by tak malo vyriešiť množstvo súdnych sporov podaných používateľmi iPhonov proti Apple.

Vysporiadanie sa bude týkať  používateľov v USA, ktorí vlastnia iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus alebo SE s operačným systémom iOS 10.2.1 alebo novším. Taktiež sa týka aj majiteľov iPhone 7 a 7 Plus s operačným systémom iOS 11.2 alebo novším, nainštalovaným pred 21. decembrom 2017.

Táto pokuta však nebude prvá, ktorú Apple bude musieť zaplatiť kvôli spomaľovaniu iPhonov. V našom článku sme informovali o pokute, ktorú dostali od francúzskej agentúry na boj proti podvodom. Apple vtedy musel zaplatiť 25 miliónov € a mal zverejnené vyhlásenie o priestupku na svojej webovej stránke.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú