Sony začínalo v prvých rokoch svojej existencie ako predajca variča ryže, no neskôr sa jeho pôsobenie rozšírilo aj do ďalších segmentov zariadení. Od roku 1994 začala spoločnosť s predajom herných konzol, ktoré si hráči skutočne zamilovali. Sony doteraz predalo až 500 miliónov kusov konzol PlayStation a na oslavu tohto míľnika uvedie na trh PS4 Pro v jedinečnom prevedení s priehľadným krytom.

Herné konzoly PlayStation od japonského Sony sú známe hráčom po celom svete. Aj keď má spoločnosť v tomto hernom priemysle nejedného konkurenta, sú to práve jej modely, ktoré hráčom učarovali najviac. Posledné PlayStation 4 v predajoch dokonca prekonáva aj známy Xbox One od Microsoftu. Za 24 rokov predaja týchto herných zariadení sa z nich podarilo predať až 500 miliónov kusov, čo sa spoločnosť rozhodla osláviť špeciálnou edíciou PS4 Pro.

PS4 Pro v jedinečnom priehľadnom prevedení

Nejde však o prvý takýto prípad, kedy Sony oslávilo nejakú významnú príležitosť unikátnou verziou svojej konzoly PlayStation 4. Ešte v roku 2014 sme sa dočkali tohto modelu v retro prevedení, ktoré malo nadväzovať na prvú generáciu. Pred pár mesiacmi spoločnosť ukázala aj modro-žltú verziu PlayStation 4, ktorá mala oslavovať „Dni hrania“. Od 7. septembra príde na trh aj obmedzené množstvo kusov tejto konzoly v Spider-Man štýle.

Nenechaj si ujsť
PlayStation 4 je suverénne najpopulárnejšou hernou konzolou. Týchto 10 hier si hráči zamilovali spolu s ňou

Obrovské množstvo predaných konzol však Sony oslávi ešte lepšie. Pri príležitosti 500 miliónov predaných kusov PlayStation sa nám ukáže nové PlayStation 4 Pro vo variante „Transculent Dark Blue“. V podstate pôjde o čiastočne priehľadný kryt konzoly, ktorý bude odhaľovať jej interné súčiastky. Tejto limitovanej edícii v počte 50 000 kusov sa však prispôsobí aj ovládač Dual Shock 4.

Takéto PlayStation 4 Pro sa od klasickej verzie bude odlišovať aj cenou. Sony ho totiž bude vo vybraných obchodoch predávať od 24. augusta za 430 €. Bonusom tejto edície však bude aj dvojnásobne väčšie úložisko s kapacitou až 2 TB. Tí, ktorí by mali o túto jedinečnú konzolu záujem, musia byť poriadne rýchli. Sony upozorňuje, že počet kusov bude obmedzený a môže sa rýchlo vypredať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom