V hernom priemysle je mnoho zariadení, na ktorých si zarytí hráči môžu vychutnať svoje obľúbené hry. Len zopár z nich sa stalo svetovou špičkou, pričom týmto titulom sa môže pýšiť aj posledná herná konzola od Sony. Japonský výrobca už zopár rokov ponúka skvelú konzolu PlayStation 4, na ktorej si hráči najradšej zahrajú týchto 10 populárnych hier.

Pre PlayStation 4 je aktuálne dostupných naozaj mnoho hier rôzneho žánru, z ktorých si hráči môžu vybrať tie najobľúbenejšie. Doteraz sa predalo až 75 miliónov kusov tejto hernej konzoly, ktorá hráčom spríjemňuje dlhé chvíle skvelými titulmi. Spomedzi množstva hier je však najlepších len zopár, o ktorých sa dočítaš nižšie.

Horizon Zero Dawn

Tento titul sa medzi hráčmi zapísal ako jeden z najlepších, ktorý si môžu zahrať na PlayStation 4. Hra totiž ponúka skvelo spracovanú hlavnú postavu, inteligentné systémy hrateľnosti, ktoré sú súčasťou celého príbehu. Horizon Zero Down si tak získala srdcia miliónov hráčov.

Bloodborne

Hra s tématikou smrti nie je pre slabé žalúdky. Umieranie je tu v podstate pravidelnou záležitosťou, no hráč je lovec, ktorého chce dej v hre uloviť. Hranie v tretej osobe teda v tomto prípade vyniká a smrť tu číha za každým rohom. Aj kvôli tomu sa stal Bloodborne jedným z najlepších titulov pre PS4.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Nenechaj si ujsť
Majitelia Xbox One a PlayStation 4 si tak skoro proti sebe nezahrajú

Len málo hier hráčom ponúka vo svojom svete skutočnú voľnosť. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain zašiel ešte ďalej, aby priniesol hráčovi slobodu, po ktorej v hre tak túži. Tento titul je možné hrať v 3. osobe, pričom sa každý dočká aj strieľania, no hlavné je zameranie na stealth.

Overwatch

Zobraziť celú galériu (11)
Blizzard Entertainment

Overwatch pochádza z dielne štúdia, ktoré má prsty aj v iných populárnych tituloch ako World of Warcraft, či Heartstone. V Overwatch ale nájdeme postavy, ktoré sa svojim charakterom pri hraní líšia. Každý hráč môže hrať za inú postavu, ktorá pritom dopĺňa v tímovej spolupráci ostatné charaktery. Hra ponúka rýchle, taktické, inteligentné a príjemné hranie, ktoré si mnohí skutočne zamilovali.

The Witness

The Witness je relaxačnou, logicky orientovanou hrou, pri ktorej musí hráč do hrania zapojiť svoje zmýšľanie, aby vyriešil rôzne hlavolamy a úlohy. Na ostrove sa nachádzajú štruktúry ako vytvorené ľuďmi, ale aj puzzle, ktoré ponúkajú jednoduchý mechanizmus riešenia, ktorým je jediná čiara natiahnutá hráčom od počiatku do konečného bodu.

Resident Evil 7: Biohazard

Nenechaj si ujsť
Sony valcuje Microsoft. PlayStation 4 totálne deklasuje v predajoch Xbox One

Okrem toho, že Resident Evil 7: Biohazard patrí medzi jeden z najlepších titulov série, hráči si ho môžu okrem klasickej konzoly PlayStation 4 vychutnať aj vo virtuálnej realite skrz špeciálny VR set. Miesto zabíjania zombíkov však hráča v strašidelnom dome naháňa hrôzostrašná rodina, pred ktorou by mal radšej rýchlo utekať. K dispozícii má však aj zbrane a iné prostriedky, ktorými môže na nich zaútočiť.

Ratchet & Clank

Herný svet obsahuje mnoho „remastered“ titulov a medzi tie najvydarenejšie patrí aj Ratchet & Clank pre PS4. Tento titul je v podstate klasickou akčnou hrou z pohľadu tretej osoby, kde si hráč pre strieľanie nájde mnoho rôznych zbraní, ale užije si aj skákanie z platformy na platformu. Táto hra však vyniká aj svojim bizarným herným svetom a postavami, ktoré sa navzájom ovplyvňujú.

The Last Guardian

Ďalšia hra zameraná na riešenie rôznych logických úloh má meno „The Last Guardian“. V tomto svete si hráč zahrá z perspektívy tretej osoby a pre napredovanie v hre musí riešiť rôzne puzzle. S nimi mu bude pomáhať aj veľká kreatúra, ktorou je mačka s krídlami.

Firewatch

Nenechaj si ujsť
Majitelia PlayStation 4 majú dôvod na radosť. 15 najlepších hier v edícii „PlayStation Hits“ si zaručene zamiluješ

Firewatch nie je o objavovaní veľkého otvoreného sveta, ale o presne načasovanej akcii. Táto hra rozpráva príbeh Henryho a Delilaha počas ich letných prázdnin v lese. Nie je to len o rozhodovaní a ovplyvňovaní vývoja deja, ale skôr o výbere vlastného rozprávania Henryho príbehu.

Watch Dogs 2

Herný svet v tomto titule je nielen otvorený, ale ponúka aj mnoho možností, ktorými hráč ovplyvňuje dianie okolo seba. Sčasti môže Watch Dogs 2 niekomu pripomínať aj hry zo série Grand Theft Auto. Táto hra je zasadená do neďalekej budúcnosti, ktorá sa odohráva v San Franciscu. Tam chce mladý hacker pomocou kybernetických útokov položiť na kolená „diabolské“ korporácie.

Bonus: Assassin’s Creed Origins

Ďalšou perfektnou novinkou pre PlayStation 4 je nové pokračovanie série hier o nájomnom asasínovi. Ten sa tentokrát presúva do starého Egypta, kde vzniklo celé bratstvo týchto nájomných vrahov. Po mnohých odbočkách, ktorých sme sa v jednotlivých dieloch Assassin’s Creed dočkali, sa tak hra vracia k počiatkom tohto bratstva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom