Herné konzoly si našli medzi hráčmi svoje stále miesto a je len na individuálnom výbere každého z nich, ktorý model si kúpi. V tomto priemysle však dominujú zariadenia od japonského Sony a Microsoftu, ktorému sa však nedarí až tak ako jeho rivalovi. Spoločnosť z Redmontu už 3 roky nezverejňovala predajné čísla Xboxu One a dôvod je teraz jasný, a síce, že sa mu ani zďaleka nedarí tak ako konzole PlayStation 4. 

Microsoft, ako jeden z najväčších svetových lídrov v oblasti softvéru, sa už dávno vrhol aj do segmentu herných konzol. Jeho Xboxy poznajú hráči už roky. Týmto konzolám konkuruje japonské Sony a jeho PlayStation, ktorému dávajú zákazníci neraz prednosť. Rivalitu medzi týmito dvoma spoločnosťami môžeme pozorovať už dlhú dobu, no napriek snahe sa Microsoft nedokáže svojmu protivníkovi v tejto oblasti vyrovnať.

Xbox One poriadne zaostáva

Tieto informácie teraz potvrdil aj výkonný finančný riaditeľ spoločnosti Electronic Arts pre portál Variety. Blake Jorgensen prezradil predajné čísla herných konzol, ktorých sa od ich predstavenia do konca minulého roka predalo celkovo 103 miliónov kusov. Do konca tohto roka sa má podľa očakávaní EA predať ďalších 27 miliónov kusov týchto zariadení.

Nenechaj si ujsť
Toto majú byť špecifikácie PlayStation 5: Nechýba hardvér od AMD a virtuálna realita

Podstatnejší je však fakt, že zo všetkých predaných konzol do konca roka 2017 bolo až 73,6 miliónov kusov práve z dielne Sony. Zvyšok predajov teda pripadá Xboxu One, ktorý za PlayStation 4 poriadne zaostáva. Microsoft tak od predstavenia svojho Xboxu v roku 2013 z neho predal do decembra minulého roka len 29,4 miliónov kusov. Takýto markantný rozdiel v predajoch jednoznačne nahráva v prospech Sony.

Napriek neúspechu sa nevzdáva

Microsoftu sa v tomto smere príliš nedarí a jeho herná konzola nie je ani zďaleka tak populárna ako konkurenčný model z Japonska. Práve tento fakt môže byť jedným z hlavných dôvodov, prečo spoločnosť Billa Gatesa od roku 2015 odmieta zverejňovať predajné čísla. Tento prípad je však už druhý v poradí, kedy EA naznačilo, že predaje konzol Microsoftu vôbec nie sú ideálne. Ani nízke čísla ale neodradia giganta z Redmontu od pôsobenia v tomto segmente.

Spoločnosť sa chce naďalej zlepšovať a dokonca uvažuje nad samostatným štúdiom, ktoré by malo produkovať úplne nové hry pre jeho Xbox. Podľa vyjadrení Jorgensena však trh s desktopovými hrami nebude v tomto roku výrazne napredovať. Príležitosť majú dostať mobilné tituly, ktoré si zahrajú zarytí hráči na nových herných smartfónoch. Práve k týmto modelom sa začína uchyľovať čoraz viac výrobcov, ktorí môžu týmto spôsobom výrazne ovplyvniť dianie v hernom svete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom