Medzi hráčmi hier sa často vedie mini vojna konzola voči stolovému počítaču. Obe zariadenia majú svoje pre a proti, pričom herným konzolám nahráva do karát nižšia cena a záruka, že aj niekoľko rokov od kúpy si budeš môcť zahrať najnovšie hry.

Medzi dve najobľúbenejšie patrí Playstation 4 a Xbox One. Práve prvá z nich je najpredávanejšou na svete a prekonáva Xbox takmer dvojnásobne. Celkovo sa predalo viac ako 70 miliónov kusov. Takejto popularite vďačí hlavne množstvom exkluzivít a lepšej propagácii. Ak stále váhaš nad kúpou, možno ťa presvedčí tento zoznam tých najlepších titulov.

29. Rocket League

Netradičný futbal, v ktorom hrajú autá namiesto ľudí. Môžeš s ním skákať či robiť rôzne otočky. No nie je to také ľahké ako sa na prvý pohľad môže zdať. Stačí však trošku cviku a o zábavu na niekoľko hodín je postarané.

28. Final Fantasy XV

Final Fantasy XV je skvelé japonské RPG odohrávajúce sa v obrovskom a nádhernom futuristickom svete. Ten je navyše otvorený a ponúka more možností a aktivít. Nechýbajú ani prepracované súboje a bossovia.

27. GTA V

Tento titul hádam nemá zmysel ani predstavovať. Sériu Grand Theft Auto pozná snáď každý a tradične aj tento diel ovplýva skvelým príbehom a nakonečne veľa možnosťami v otvorenom svete.

26. Uncharted: The Lost Legacy

Uncharted je neoddeliteľnou súčasťou Playstationu už niekoľko rokov. Ani tu nechýbajú fantastické miesta s výborným grafickým spracovaním (vzhľadom na konzolu). Zaujme aj množstvo akcie a multiplayer.

25. Journey

Ďalšia z ekluzivít pre Playstation. Hra je vhodné pre všetky vekové kategórie. Ponúka pohľad tretej osoby a patrí medzi najkrajšie. Veď posúď sám.

24. Until Down

Hororová hra, v ktorej sa (našťastie?) nenechadzajú zombíci. Aj tento titul nahráva do karát práve PS4, nakoľko na inú konzolu nie je dostupný.

23. Sonic Mania

Pri hraní Sonica ťa určite pri srdci chytí nostalgia. Prvá verzia bola vydaná pred viac než 20 rokmi a má milióny fanúšikov po celom svete.

22. Battlefield 1

Rovnako úspešná séria, ktorá má veľký úspech aj ako počítačová hra. Vojnové žánre vždy hráčov priťahovali a ak sa k tomu pridá skvelá grafika a hrateľosť, tak je úspech zaručený.

21. Axiom Verge

16-bitová 2D skákačka, pri ktorej sa zapotíš viac ako pri premakaných hrách. Netreba ‚‚súdiť knihu podľa obalu.’’

20. Dishonored 2

Dokonalá kombinácia akčných a tajomných prvkov, ktorá ti umožní vykonávať misie akýmkoľvek spôsobom. Každý z hrdinov má svoje vlastné, jedinečné schopnosti.

19. Prey

Prvotriedna akčná hra z pohľadu prvej osoby, ktorej dej sa odohráva vo vesmíre. Ten je založený na tom, že J.F. Kennedy prežil svoj atentát a výrazne posunul dobývanie vesmíru.

18. Persona 5

Ďalšia japonská hra, no v tomto prípade sa zamierava na teenagera a jeho stredoškolského života. No keď príde noc, je čas vyraziť do boja založenom na RPG. Ak sa ti páči Final Fantasy, tak sa ti bude páčiť aj tento titul.

17. Injustice

Injustice je v podstate Mortal Kombat, avšak v kombinácií so superhrdinami od Marvelu. Dostupný je aj multiplayer režim.

16. Nioh

A znova ďalšia skvelá ekluzívna hra pre PS4. Hlavným hrdinom je samuraj, ktorý sa snaží poraziť príšery počas fiktívneho obdobia v japonských dejinách. Hra je z pohľadu tretej osoby.

Nenechaj si ujsť!
Osud Xboxu je zrazu nejasný. Toto sú najpravdepodobnejšie scenáre, ktoré zachránia Microsoft

15. Uncharted 4: A Thief’s End

Séria Uncharted je klenotom hernej konzoly PS4. Hra na štýl Indiana Jones v hlavnej úlohe s dlhoročným protagonistom Nathanom Drakeom.

14. NieR: Automata

Hra založená na japonskej bizarnosti, v ktorej sa nachádzajú RPG prvky. Lákadlom je otvorený svet a prepracované okolie.

13. The Witcher 3: Wild Hunt

Subjektívne jedna z najlepších hier, či už na PS4, alebo PC. Pri niektorých situáciach je dobré mať po ruke náhradný ovládač, ak by si ten svoj rozbil.

12. Wolfenstein 2: The New Colossus

Agent Blazkowicz má aj tentokrát pred sebou neľahkú úlohu. Poraziť nacistov a prekaziť im tak plány na ovládanutie sveta.

11. Assasins’s Creed Origins

Origins patrí rozhodne medzi najlepšie diely tejto série. Zameriava sa presne na to, na čo sme boli vždy zvyknutí – vraždy a plač.

10. Watch Dogs 2

Prvý diel Watch Dogs zaujal množstvo hráčov, nakoľko do herného sveta priniesol trošku odlišný spôsob hrania. Hra sa štýlom podobá na GTA, no v tomto prípade je tvojim hlavným nástrojom smartfón, vďaka ktorému dokážeš hacknúť akúkoľvek elektroniku.

9. Firewatch

Firewatch nie je hra o skúmaní sveta, ani o dokonale načasovaných akciách. Zameriava sa hlavne na príbeh o Henrym a Delilah a ich spoločnom lete v národnom parku.

8. The Last Guardian

Hlavnou postavou je malý chlapec, ktorý riešením rôznych hádaniek a úloh sa v príbehu posúva ďalej a ďalej.

7. Ratchet & Clank

Re-master pôvodnej hry, ktorá je klasickou plošinovkou. To, čo robí túto hru výnimočnou, je bizarný svet a ikonické postavy.

6. Resident Evil 7: Biohazard

Jeden z najlepších titulov série, ktorý je možné hrať aj vo virtuálnej realite (pomocou PS VR). Virutálna realita a kvalitná hororovka je zaručený spôsob, ako nespať celú noc a zároveň dobrý dôvod na kúpu nového spodného prádla.

Nenechaj si ujsť!
PlayStation 4 čaká skvelý rok. Na tieto hry a príslušenstvo sa už teraz môžeš tešiť

5. The Witness

Oddychová hra, ktorá je zameraná na logické myslenie hráča. Dej sa odohráva na ostrove a pohľad je z prvej osoby.

4. Overwatch

Fantastická strielačka z prvej osoby, ktorá ponúka jeden z najlepších multiplayerov. Hra je tímová a veľké množstvo postáv môže výrazne zamiešať kartami.

3. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Po mnohých rokoch v kóme sa Big Boss zobúdza a jeho cieľ je jasný. Pomsta! Tá však nebude vôbec ľahká a cestou za ňou sa poriadne zapotí.

2. Bloodborne

Mimoriadne náročná hra, v ktorej sa smrť skrýva za každým rohom. Nič pre slabšie povahy.

1. Horizon Zero Dawn

Hlavná hrdinka Aloy sa vadáva odhaliť tajomstvo apokalypsy, ktorá pred dávnymi vekmi postihla svet. Hra bola veľmi očakávaným titulom a určite nesklamala. Niektorí dokonca tvrdia, že ide o najlepšiu hru, aká bola kedy na Playstation vydaná. Znova ide o exkluzivitu len pre PS4.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom