Netflix, HBO Max, Disney+, Voyo a desiatky ďalších. Slováci zažívajú renesanciu streamovacích služieb, no úmerne so zvyšujúcou sa ponukou narastá aj frustrácia diváka. Obsah je totiž extrémne roztrúsený a nikdy nenastane situácia, že by pod jednou strechou boli združené všetky želané tituly. Pre Marvel si napríklad treba prísť na Disney, Netflix dominuje seriálovou a dokumentárnou tvorbou, Apple zasa dramatickými sériami.

Neuplynie mesiac, čo by viacerí hráči nepredstavili nejaký veľký hit. Stačí sa pozrieť na posledných pár týždňov – Netflix prepisoval rekordy so Stranger Things, HBO vysokohodnotenou minisériou Schodisko, Amazon úspešne predstavil novú špionážnu sériu a Apple zasa kandidáta na seriál roka. Deň čo deň sa streamovacie služby snažia diváka presvedčiť, že práve ich obsah je tým pravým orechovým a odradiť ich tak kliknutia na magickú kolónku zrušiť predplatné.

Aby toho nebolo málo, do rovnice vstupujú lokálne platformy so silnou domácou tvorbou. Tá v ponuke globálnych gigantov kompletne absentuje. Svetové videotéku u nás neponúkajú ani športové prenosy, ktoré v rukách pevne držia miestni hráči ako napríklad Markíza so svojím Voyo.

Redakcia

Predplácať naraz všetky platformy pre bežného používateľa neprichádza do úvahy – jednak by podobný krok vyšiel na desiatky eur, a jednak nie je časovo možné využiť všetky služby na maximum. Rovnako je však otravné neustále kontrolovať, či je film, ktorý si chcem zapnúť, v ponuke aktuálne predplatenej služby. Ako z toho teda von?

Na filmový Spotify zabudni
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP