Amazon pokračuje v spolupráci s Chrisom Prattom a po sci-fi hite Tomorrow War predstavuje nový špionážny seriál Terminal List. Celá prvá séria je od piatku dostupná v knižnici Prime Video a ohlasy divákov hovoria jasnou rečou – máme tu kandidáta na seriálové prekvapenie roka.

Hlavným motívom je vládne sprisahanie

Pratt v akčno-špionážnej novinke Terminal List vystupuje ako nadporučík James Reece, člen Navy Seals, ktorý v Sýrii loví obávaného teroristu a špecialistu na chemické útoky. Pri sledovaní horúcej stopy je celá jednotka hlavného hrdinu zmasakrovaná a Reece, trpiaci stresovou poruchou, sa vracia nazad k svojej rodine.

Situácia však nie je o nič lepšia ani doma a po záhadnom miznutí svedkov a ďalších vraždách začína byť Reecovi jasné, že za celou vecou stojí niekto omnoho silnejší, ako len sýrski teroristi. Vojnový veterán sa tak ocitá vo víre sprisahania na najvyšších miestach a je odhodlaný použiť všetok svoj výcvik, aby sa pomstil za smrť svojej jednotky a ďalších milovaných.

Terminal List
TMDB

Kritici ho ničia, diváci milujú

Seriálová novinka od Amazonu je inšpirovaná rovnomenným bestsellerom od spisovateľa Jacka Carra, ktorý sa na televíznom projekte podieľal. Prvá séria, pozostávajúca z ôsmych epizód, bola na Prime Video vydaná naraz, k dispozícii je aj s českým dabingom.

Zaujímavé je, že kým kritici Terminal List v hodnoteniach rozdupali a na Rotten Tomatoes mu udelili vysoko podpriemerných 37 %, divákov špionážna novinka zaujala. Na rovnakom portáli má seriál divácke skóre 93 %.

Vysoké kvality seriál potvrdzuje aj na agregátovom filmovom portáli IMDb, kde na základe 13-tisíc hodnotení dostal hodnotenie 8,1 / 10. Diváci chvália predovšetkým nevyspytateľný a pútavý príbeh, Chrisa Pratta v hlavnej úlohe, ale i vysokorozpočtový dojem, ktorý seriál vyvoláva.

To môžeme potvrdiť aj u nás v redakcii. Terminal List sme síce ešte nedopozerali, rozhodne však ide o novinku, ktorá stojí za pozornosť. Najmä ak  Prime Video u nás nepatrí k najpopulárnejším platformám a seriál je možné ľahko prehliadnuť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP