Švédsky gigant v priemysle s nábytkom uzavrel spoluprácu s americkým výrobcom inteligentných reproduktorov do domácností, ktoré si o niekoľko mesiacov budú môcť zakúpiť aj zákazníci na Slovensku. Dvojicu týchto viacúčelových smart produktov radu Symfonisk ponúkne IKEA už čoskoro a domácnostiam tak prinesie skvelé spojenie hudby a nábytku.

Spolupráca týchto dvoch gigantov prinesie pozitívne výsledky a možnosti, vďaka ktorým si budú môcť zákazníci v IKEA kúpiť šikovné doplnky do domácnosti, ktoré im ponúknu ešte lepší zážitok z počúvania hudby. Keďže je táto nábytkárska spoločnosť v oblasti hudby nováčikom a Sonos sa naopak príliš neorientuje v nábytku, obe firmy využili príležitosť na spoluprácu, aby na trh priniesli netradičné spojenie reproduktorov a nábytku, o čom sme informovali ešte v apríli tohto roka.

Inteligentné doplnky do domácnosti od Sonos prídu aj na Slovensko

Hoci je v mnohých krajinách spustený predaj týchto nových produktov, u nás na Slovensku si na ne ešte chvíľu počkáme. Podľa portálu CzechCrunch sú však na tom českí zákazníci lepšie, nakoľko sa týchto noviniek dočkajú už od 24. augusta a v obchodoch budú tieto zariadenia ponúkané v októbri. Naprázdno neobídu ani Slováci, avšak v tomto prípade si počkáme o niekoľko mesiacov dlhšie. Inteligentný reproduktor zabudovaný v lampe a poličke totiž plánuje podľa našich informácií IKEA predávať od začiatku budúceho roka.

Nenechaj si ujsť
IKEA má po žiarovkách a zásuvkách ďalší inteligentný produkt do domácnosti. Spôsobí na jar ošiaľ medzi ľuďmi?

Výrobky SYMFONISK bude možné zakúpiť v našom obchodnom dome IKEA a online na IKEA.sk začiatkom roku 2020, kedy budú známe aj ceny jednotlivých výrobkov,“ informovala FonTech.sk Lucia Magdošková.

Podľa predpokladaných cien v Česku ale môžeme očakávať, že smart polička Symfonisk so vstavaným reproduktorom vyjde slovenských zákazníkov na približne 100 € a inteligentná lampa bude potom o zhruba 80 € drahšia. Oficiálne ceny pre Slovensko však zatiaľ nie sú známe, no v prípade nových správ o nich budeme informovať.

Produkty radu Symfonisk prinášajú jedinečný zážitok z prehrávania hudby vo viacerých miestnostiach, pričom ich je možné ovládať priamo tlačidlami alebo prostredníctvom smartfónu. Používatelia si tak budú môcť v domácnostiach vytvoriť komplexnú zostavu kvalitných hudobných zariadení spojených s nábytkom, ktoré im poskytnú nové možnosti aj v oblasti konfigurácie vizuálnej stránky obytných priestorov.

V porovnaní s inteligentnou lampou Symfonisk je polička s reproduktorom určená aj na ďalšie využitie a zákazník si ju tak nemusí nutne pripevniť na stenu ako policu. Samotné zariadenie sa dá uložiť napríklad do obývacej steny, či na iné miesta, kde svojim dizajnom zapadne do okolitého prostredia. IKEA tak v spolupráci so Sonos rozšírila svoje portfólio produktov o skvelé novinky, ktoré zavítajú na Slovensko už začiatkom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom