Obchodný dom IKEA veľa z nás pozná vďaka neprebernému množstvu tovaru do domácnosti a hlavne kvôli mäsovým guličkám, ktoré sú ikonickým prvkom tohto švédskeho kolosa.

V poslednej dobe sa však aj IKEA snaží napredovať a držať sa súčasných trendov, čoho dôkazom je aj aplikácia IKEA Placev ktorej si vďaka rozšírenej realite môžeš listovať katalógmi a vyskúšať si produkty ešte predtým, než si ich pôjdeš zakúpiť. Sortiment produktov postupne rozširuje aj rôznymi smart prvkami, kde už teraz predáva niekoľko druhov inteligentného osvetlenia, ktoré ovládaš úplne bezdrôtovo. Cenovo dostupná ponuka sa však onedlho rozšíri, a to roletami, ktoré sa začnú predávať o niekoľko týždňov.

Príjemná cena a podpora domácich asistentov

Celý systém je veľmi jednoduchý. Každá roleta má vstavaný akumulátor, čiže odpadá nutnosť ich mať neustále pripojené k sieti. Na druhej strane ich však budeš musieť dobíjať, čo si vyžaduje istú dávku manipulácie. Ovládané môžu byť prostredníctvom diaľkového ovládača, alebo aj cez mobilný telefón či domáceho asistenta (Alexa/Google Home/Siri). Potrebná však bude prenosová brána, ktorú taktiež nájdeš v IKEI a jej cena je 30 €.

Nastaviť si tiež môžeš časovač, ktorý sa postará o automatické sťahovanie a vyťahovanie roliet. Ponuka je pomerne široká a obsahuje celkovo 5 rozmerov (60 – 140 cm na šírku, 195 cm na dĺžku), takže zaručene padne na väčšinu okien v domácnosti.

Navyše ak vlastníš aj ďalšie produkty ako sú inteligentné svetlá, tak spoločne s roletami môžu navzájom komunikovať a automaticky tak regulovať množstvo svetla v miestnosti (napríklad podľa času). Kompatibilné budú aj so súčasnými súpravami na rolety VIDGA. Čo sa týka dostupnosti, tak do 2. februára bude možné žalúzie objednať online. Na Slovensku ich bude taktiež možné zakúpiť, avšak nie hneď, ale až po nejakej dobe.

Zaujme aj cena, ktorá je vzhľadom na vlastnosti produktu veľmi prijateľná. Cena za jednu roletu s rozmermi 60 x 195 cm je 119 €, až po 159 € za roletu s rozmerom 140 x 195 cm. V balení sa samozrejme nachádza diaľkový ovládač a batéria, ktorá slúži na napájanie rolety.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom