Dva nové produkty, ktoré sú výsledkom spolupráce medzi spoločnosťou IKEA a Sonos, ktorá sa venuje audiosystémom, sú perfektným doplnkom do každej domácnosti. 

Nočná lampa Symfonisk, ktorá by mala stáť niečo okolo 160 € a Symfonisk reproduktor na police za približne 90 € sú dva nové produkty, ktoré si majú ľudia zamilovať. Patrick Spence, riaditeľ spoločnosti Sonos povedal pre portál The Verge, že tieto produkty prinášajú to najlepšie, čo obe spoločnosti dokázali vytvoriť. Výsledkom tak má byť perfektný dizajn a špičková kvalita zvuku.

Lampa je vytvorená z jedného celistvého kusu, ktorého dizajn je inšpirovaný ohniskom a z ktorého vychádza príjemné teplé svetlo. Obe zariadenia budú navyše spolupracovať s aplikáciou Sonos a taktiež ich bude možné ovládať aj pomocou populárnych streamovacích aplikácií ako napríklad Spotify. Oba produkty tiež disponujú funkciou TruePlay, ktorá dokáže upraviť nastavenia zvuku podľa toho, kde sa samotný produkt nachádza v miestnosti.

Aj keď Spence povedal, že tieto novinky neprinášajú tak kvalitné audio, ako najlepšie produkty z dielne Sonos, v porovnaní s inými zariadeniami v podobnej cenovej kategórií by mali byť bezkonkurenčne najlepšie. Čo sa týka technických parametrov, Symfonisk lampa aj reproduktor disponujú dvojicou digitálnych D-zosilovačov, jedným výškovým a jedným stredovým reproduktorom.

Obrovskou výhodou môže byť to, že ak vlastníš nejaké zariadenie od spoločnosti Sonos, tieto produkty vieš jednoducho spárovať s už dostupným audiom a napríklad nočné lampy tak môžeš použiť ako zadné reproduktory pri tvojom domácom zvukovom systéme.

Ďalšia spolupráca je na mieste

Ako obe spoločnosti tvrdia, tieto dva produkty sú len začiatkom ich spolupráce. V budúcnosti určite prídu ďalšie zariadenia, ktoré budú vedieť spolupracovať aj s domácimi hlasovými asistentmi. To, či majú zákazníci záujem o podobné produkty, majú obe spoločnosti dobre zmapované. Podľa ich prieskumu až 59 % opýtaných považuje hudbu ako „základ dobrej atmosféry“ v byte či dome. Spojenie dizajnových prvkov s audiom je preto určite ten správny krok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom