Kto z nás niekdy nesníval o tom, že jedného dňa by chcel vlastniť nejaké exotické superauto? Takéto auto však stojí nemalé peniaze a väčšina ľudí si ho môže len ťažko dovoliť. Rovnaký sen mal zrejme aj Sterling Backus so svojim synom a teraz si ho plnia. Auto si však nekúpili, tlačia si ho pomocou 3D tlačiarne.

Ako informuje portál Futurism, tento projekt začal ako reakcia na opatrenia proti internetovému pirátstvu. Na konferencii, kde boli prijaté nové opatrenia, začal jeden z rečníkov svoj prejav slovami: „Auto sa nedá tak jednoducho ukradnúť, ako je tomu pri obsahu na internete.“ A tak sa Sterling rozhodol toto tvrdenie vyvrátiť, v čom mu veľkou mierou napomáha obrovská dostupnosť 3D tlačiarní, ktoré dnes dokážu pracovať s veľkou škálou rôznych materiálov.

Zobraziť celú galériu (3)
Auto, ktoré inšpirovalo Sterlinga Backusa a jeho syna vytvoriť vlastný model vytlačený na 3D tlačiarni. Zdroj: R1 Motorsport

Aventador s motorom z Corvetty

Ako píše portál NewsBytes, dvojica do tohoto projektu doteraz investovala zhruba 20 000 dolárov. Ich Lamborghini nemá byť len maketa v živej veľkosti, ale má byť aj plne pojazdné. Preto sú niektoré časti z logických dôvodov kovové či karbónové. Tento kúsok bude mať pod kapotou motor z Chevrolet Corvette 2003 a prevodovku z Porsche 911. Na tlačiarni si vytlačili v podstate celú karosériu, ventilátory či svetlá.

Nenechaj si ujsť
Vedci testujú nový typ 3D tlačiarne, ktorá by umožňovala výrazne rýchlejšiu tlač predmetov

Taktiež rôzne mechanické časti dvojica kupovala na eBay alebo sa jedná o originály od Lamborghini. Aby sa vyhli zbytočným problémom a žalobe zo strany výrobu tohto superšportu, tak každý jeden kúsok karosérie mierne upravili, aby bol jedinečným originálom. Rovnako bude aj toto auto originál a unikát na cestách, pretože chcú vyrobiť iba tento jeden kus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom