Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Najväčší operátor na Slovensku sa môže pýšiť výrazným medziročným nárastom počtu zákazníkov, ktorých v uplynulom období do konca marca pribudli desiatky percent. Nárast sa líši v závislosti od konkrétnych poskytovaných služieb, no všeobecnosti začal tento rok pre Orange s výborným výsledkom. Hoci niekoľko percent zákazníkov prešlo ku konkurencii, operátor stále zaznamenáva zelené čísla. O novinkách informoval Orange v tlačovej správe.

K 31. marcu 2020 evidoval Orange 207-tisíc zákazníkov pevného internetu, či už prostredníctvom FTTH, DSL alebo fixného LTE, čo predstavuje 10 % medziročný nárast. Ďalej rástol aj počet zákazníkov digitálnej TV, ktorých bolo ku koncu marca už 117-tisíc, o 47 % viac ako v rovnakom období uplynulého roka.

Ešte v septembri 2019 pritom operátor informoval, že fixný internet, či už cez optiku, DSL alebo 4G,  mohlo využívať takmer 1,7 milióna domácností na Slovensku. Neskôr pre našu redakciu taktiež potvrdil vypínanie FUP limitu.

Počet zákazníkov stúpol. Niektorí však odišli ku konkurencii

Popri významnom náraste počtu zákazníkov fixného internetu a televízie zaznamenal Orange aj výrazný nárast počtu zákazníkov využívajúcich konvergentné služby v jednom balíku. Ich počet ku koncu prvého kvartálu 2020 prekročil 93 tisíc, čo je o 89 % viac ako v rovnakom období uplynulého roku. Orange celkovo evidoval 2,752 mil. zákazníkov mobilných služieb, z čoho viac než 2,2 mil. predstavujú zákazníci mobilných fakturovaných služieb.

Orange

Stabilizáciu v uplynulom kvartáli zaznamenal Orange v oblasti portácií zákazníkov. Počet zákazníkov, ktorí prešli s číslom z Orangeu k iným operátorom, medziročne klesol o 8 % na 20 000. Preniesť si svoje číslo do Orangeu od iných operátorov sa rozhodlo viac než 17 000 zákazníkov.

Vzrástlo aj využitie mobilných dát a výnosy zo služieb

Okrem zmien v počte zákazníkov spoločnosť eviduje aj vyššie využívanie dát. V prvom kvartáli preniesli zákazníci Orangeu v mobilnej dátovej sieti o 37 % viac dát ako v prvom kvartáli roku 2019, pričom 84 % z celkového objemu 9,1 mil. GB bolo prenesených v 4G sieti, informoval operátor v tlačovej správe. Popri tom však Orange pokračuje aj vo výstavbe 5G sietí, ktoré sa ale stali v poslednom čase terčom veľkých konšpirácií.

Pixabay

Spoločnosť vo vyjadrení pre FonTech.sk potvrdila, že prepojenie medzi 5G sieťou a koronavírusom neexistuje. Bližšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku. Orange však zverejnil aj finančnú situáciu, v ktorej jeho zisky do konca marca celkovo klesli o 0,1 %. Za záporné číslo však môžu predovšetkým o 4,5 % nižšie zisky z nových zariadení, no pri ziskoch z poskytovaných služieb si spoločnosť medziročne polepšila o 1,1 %.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú