Spoločnosť Valve každoročne organizuje turnaj v hre Dota 2 známy ako The International 2017. Tento rok sa ho zúčastnili nielen ľudia, ale aj jeden bot. 

Vyvinula ho spoločnosť OpenAI, neziskovka Elona Muska. Inžinieri tvrdia, že bot získal bohaté skúsenosti iba za dva týždne učenia v reálnom čase a výsledok je naozaj ohromujúci. Demonštrácia bola síce veľmi obmedzená, no bohato postačovala na to, aby v nej bot úplne odrovnal aj slávneho hráča pod menom Danylo “Dendi” Ishutin. Keď ho bot v súboji jeden na jedného porazil už druhýkrát, Dendi ostal poriadne prekvapený. Ak náhodou hru Dota veľmi nepoznáš, je to komplexná hra, v ktorej súperia dva tímy zložené z piatich hráčov a snažia sa útočiť na základňu operačného tímu a zničiť ju.

Nenechaj si ujsť
V NHL 18 si po prvýkrát zahráš aj za klub z našej Tipsport ligy

Hra obsahuje 113 hrdinov, z ktorých každý disponuje jedinečnými schopnosťami. Musk založil OpenAI ako neziskovku, aby mohol umelej inteligencii zabrániť zničiť svet. Podľa neho je umelá inteligencia pre civilizáciu veľmi nebezpečná a kvôli nej už mal aj potýčku s Markom Zuckerbergom. Avšak zatiaľ sa im ju darí držať na uzde a v reálnom živote nikoho nezabíja. Povolené to má iba v hre Dota 2 a ide jej to veľmi dobre. OpenAi bude s vývojom umelej inteligencie určite pokračovať a v budúcnosti by sa bot mohol zúčastniť aj súboja piati na piatich.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú