Spoločnosť Valve každoročne organizuje turnaj v hre Dota 2 známy ako The International 2017. Tento rok sa ho zúčastnili nielen ľudia, ale aj jeden bot. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vyvinula ho spoločnosť OpenAI, neziskovka Elona Muska. Inžinieri tvrdia, že bot získal bohaté skúsenosti iba za dva týždne učenia v reálnom čase a výsledok je naozaj ohromujúci. Demonštrácia bola síce veľmi obmedzená, no bohato postačovala na to, aby v nej bot úplne odrovnal aj slávneho hráča pod menom Danylo “Dendi” Ishutin. Keď ho bot v súboji jeden na jedného porazil už druhýkrát, Dendi ostal poriadne prekvapený. Ak náhodou hru Dota veľmi nepoznáš, je to komplexná hra, v ktorej súperia dva tímy zložené z piatich hráčov a snažia sa útočiť na základňu operačného tímu a zničiť ju.

Nenechaj si ujsť
V NHL 18 si po prvýkrát zahráš aj za klub z našej Tipsport ligy

Hra obsahuje 113 hrdinov, z ktorých každý disponuje jedinečnými schopnosťami. Musk založil OpenAI ako neziskovku, aby mohol umelej inteligencii zabrániť zničiť svet. Podľa neho je umelá inteligencia pre civilizáciu veľmi nebezpečná a kvôli nej už mal aj potýčku s Markom Zuckerbergom. Avšak zatiaľ sa im ju darí držať na uzde a v reálnom živote nikoho nezabíja. Povolené to má iba v hre Dota 2 a ide jej to veľmi dobre. OpenAi bude s vývojom umelej inteligencie určite pokračovať a v budúcnosti by sa bot mohol zúčastniť aj súboja piati na piatich.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.