Dlhé roky sa vedú búrlivé diskusie o tom, či je slovenským národným športom futbal alebo hokej. Nuž, nech už je pravda akákoľvek, z dlhodobého hľadiska sme v druhom zo zmienených športov úspešnejší. Hoci je pravdou, že to tak možno v posledných rokoch nevyzerá, náš národ je s ľadovým hokejom jednoducho spätý.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Svedčí o tom fakt, že sa nám podarilo počas našej krátkej samostatnej histórie získať viacero významných ocenení, z ktorých je nepochybne tým najpamätnejším prvé miesto z Majstrovstiev sveta pred 15 rokmi. Odvtedy však pretieklo veľa vody a po úspechoch a oceneniach sa, až na jednu svetlú výnimku z roku 2012, akoby zľahla zem. Čoraz väčšia časť fanúšikov sa tak chtiac nechtiac od toho reálneho začala obracať k tomu počítačovému, respektíve konzolovému. Aspoň v ňom totiž môže naše malé Slovensko naďalej konkurovať tímom, ako je Kanada, Rusko či Švédsko.

Na kompletnú Tipsport ligu môžeme zatiaľ zabudnúť

Práve vďaka tomu sa NHL od spoločnosti Electronic Arts u nás teší nemalej obľube. S poriadnym hráčskym skillom alebo na nízkej obtiažnosti to totiž Slovensko ľavou zadnou natrie ruskej zbornej, ale aj trom korunkám či krajine javorového listu. Pravým fanúšikom slovenského hokeja však napriek tomu stále v tejto hre čosi chýbalo. Spoločnosť stojaca za touto športovou simuláciou totiž doposiaľ neprejavila záujem o práva na našu Tipsport ligu, ktorá sa tak v žiadnej z hier tohto typu nenachádzala. Bohužiaľ, táto skutočnosť sa nezmení ani s príchodom NHL 18.

Na svoje si prídu najmä obyvatelia stredného Slovenska

Nenechaj si ujsť
Používateľské prostredie v Xboxoch prejde radikálnou zmenou. Microsoft nasadil nádherný dizajn, ktorý si zamiluješ

Napriek tomu sa predsa len môžeme tešiť na jedného hrdého zástupcu, za ktorého si budeme môcť zahrať historicky po prvýkrát. Týmto zástupcom je úradujúci majster Tipsport ligy, HC´05 iClinic Banská Bystrica. Do najnovšej NHL-ky totiž pribudne hokejová Liga majstrov, ktorej sa zmienený klub v nadchádzajúcej sezóne zúčastní. Spolu s ním tak do tejto hry pribudne ďalších 9 tímov z Rakúska, Veľkej Británie, Bieloruska, Poľska a Francúzska. Hoci si teda zatiaľ o pohár Vladimíra Dzurillu nezahráme, vidieť slovenského zástupcu v tejto hre jednoznačne poteší. Jedného dňa sa možno dočkáme aj ďalších.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]