V prípade čínskych výrobcov smartfónov sme zvyknutí na to, že reklama ich modelov nie vždy zodpovedá realite a sú vykreslené v lepšom svetle. Podobný krok nedávno urobil OnePlus v reklame na model 6T.

Žijeme v dobe, kde sa na nás z každej strany valia reklamy. Tie nie sú vždy práve záživné či príjemné, no rozhodne najhoršou formou je klamlivá reklama. V prípade reklamy na smartfóny menej známych čínskych výrobcov sme si mohli viackrát všimnúť, že zobrazujú modely po stránke dizajnu tak trochu v lepšom svetle. U známych značiek však očakávame, že reklama bude zodpovedať realite.

Tenšie rámiky, brada a dokonca bez výrezu!

OnePlus sa za posledné roky dostal do skupiny známych výrobcov, no v prípade reklamy na model 6T využil spomínané praktiky menej známych čínskych konkurentov. Na sociálnej sieti Instagram sa objavila reklama, ktorá model 6T zobrazuje s tenšími rámikmi a podstatne tenšou bradou ako v skutočnosti. Taktiež si môžeme všimnúť, že sa akosi vytratil výrez v displeji.

OnePlus to reklamou prehnal

OnePlus tak digitálne upravil samotný vzhľad modelu 6T, aby v reklame vyzeral lepšie ako v skutočnosti. Ľudia, ktorí si po vzhliadnutí tejto reklamy kúpia model 6T by mohli byť tak trochu sklamaní, až vytiahnu smartfón z krabice. Z toho dôvodu sa tento krok OnePlusu dá považovať za krok vedľa. Takéto reklamy každopádne nezobrazujú túto inak skvelú spoločnosť v dobrom svetle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom