Zatiaľ čo bol minulý rok rokom výrezov v displejoch smartfónov, najbližšie mesiace sa môžu niesť v znamení dier pre selfie fotoaparáty či vysúvacích mechanizmov. Takéto modely sme už videli v podaní viacerých výrobcov, no podobnú taktiku sa podľa najnovšej fotografie zrejme chystá zvoliť aj OnePlus. Prototyp pripravovaného OnePlus 7 má podľa fotky dostať ešte väčšie rozmery, užšie rámiky obrazovky a vysúvací mechanizmus pre selfie fotoaparát.

Len pred pár týždňami sa na verejnosť dostala fotografia z prezentácie neznámeho smartfónu, ktorý v rukách držal aj CEO OnePlus. Internetom sa tak začali šíriť prvé špekulácie o novom pripravovanom modeli OnePlus 7, ktorý sa však teraz v podobe prototypu ukázal aj na reálnej fotografii vedľa OnePlus 6T. V porovnaní s týmto aktuálnym kúskom čaká na tohtoročnú vlajkovú loď spoločnosti nový dizajn, ktorý má dopĺňať aj vysúvanie konštrukcie v štýle Xiaomi Mi MIX 3.

Vo OnePlus plánujú veľké vylepšenia

Uniknutá fotografia zobrazuje OnePlus 7 kryte, aby tak nebolo možné vidieť všetky jeho detaily. Vrchná časť má otvor pre selfie kameru a ďalšie snímače, no je prázdna. To by mohlo naznačovať, že sa tento priestor vyplní až po vysunutí konštrukcie pomocou známeho mechanizmu. Vďaka tomu tak mohlo očakávané OnePlus 7 zhodiť z hrúbky rámikov displeja ešte viac a odstránil sa z neho aj kontroverzný „notch“. V prípade, že sa dočkáme takéhoto dizajnu aj pri finálnom modeli, používatelia si budú môcť vychutnať dokonalý pohľad na masívny displej, z ktorého neukrajuje žiaden nechcený prvok.

Nenechaj si ujsť
OnePlus zmení svoj „kurz“ čo sa cien smartfónov týka. Nový model bude stáť o stovky eur viac

Vysúvací mechanizmus by však mohlo OnePlus spracovať podobne aj ako Oppo vo svojom Find X, z ktorého stredu konštrukcie sa vysúva časť obsahujúca 3D rozpoznávanie tváre pre odomknutie zariadenia. Hoci by si mohli niektorí pomyslieť, že ide o zamaskované Oppo Find X s tapetou od OnePlus, tak v tomto prípade tu nájdeme hneď niekoľko rozdielov.

Prvým je tlačidlo Alert Slider, ktoré je špecifické pre OnePlus, ale zároveň je mriežka reproduktora pre volania omnoho širšia ako v modeli Find X. Vlastne je dostatočne veľká na to, aby sa pod ňou mohol skrývať stereo reproduktor.

 

Finálneho predstavenia OnePlus 7 by sme sa pritom mohli dočkať už niekedy v máji, kedy bude odhalená jeho finálna podoba. Presný dátum je pravdaže ešte neznámy, rovnako ako bližšie špecifikácie tohto kúsku. Doteraz sa hovorilo, že spoločnosť má vyvíjať aj svoj prvý smartfón podporujúci 5G siete.

Ostáva tak len čakať na ďalšie úniky správ a kto vie, možno to bude práve toto OnePlus 7, ktoré príde aj s 5G modemom. Do jeho premiéry je ešte dostatok času a v nasledujúcich týždňoch sa tak môže objaviť mnoho rôznych renderov či fotografií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom