OnePlus 6T je aktuálne najhorúcejšou novinkou na trhu a jeho testovanie sa práve rozbieha v plnom prúde. V benchmarku AnTuTu sa aktuálne radí na druhé miesto a vyniká aj v odolnosti.

Vlajkové lode od OnePlus boli vždy synonymom rýchlosti a výkonu za skvelú cenu. Hoci tá postupom času šla vyššie, zabijak vlajkových lodí dokázal vždy poskytnúť nekompromisný výkon. Preto bola široká verejnosť pri vydaní nových modelov vždy zvedavá na ich schopnosti a možnosti. Výnimkou nie je ani aktuálna novinka OnePlus 6T, ktorú samotný výrobca prezentuje v duchu rýchlosti.

OnePlus 6T si zastal svoje renomé

Novinka sa nedávno podrobila testu v známom benchmarku AnTuTu, kde by v aktuálnom rebríčku najvýkonnejších Android smartfónov obsadila pekné druhé miesto. OnePlus 6T získal presne 298 011 bodov, čo ho radí hneď za herný smartfón Asus ROG Phone.

Svojho predchodcu OnePlus 6, ktorý v rebríčku AnTuTu figuruje s 289 424 bodmi dokázala novinka predbehnúť o 8 587 bodov. Vylepšenie výkonu sa tak nejak očakávalo a výsledky benchmarkov to zatiaľ dokazujú. Samozrejme, zaujímavé bude sledovať aj nový Huawei Mate 20 Pro, ktorý s Kirin 980 tiež dosahuje obrovské čísla. Na presné hodnotenie nám určite poslúži oficiálny rebríček najvýkonnejších zariadení, ktorý AnTuTu zverejní aj v novembri.

Snímač odtlačkov prstov bude pracovať aj s poškriabaným displejom

Okrem testu výkonu sa OnePlus 6T podrobil aj testu odolnosti, ktorý vykonal nikto iný ako známy Youtuber JerryRigEverything. V celkovom teste smartfón obstál na jednotku, no najzaujímavejšia časť testu zahŕňala spoľahlivosť snímača odtlačkov prstov, ktorý je ukrytý pod displejom. Sklo displeja sa zvykne časom poškriabať a z toho následne vyplývajú obavy, či snímač odtlačkov prstov dokáže pracovať správne.

Displej samotný je chránený odolným sklom Gorilla Glass 6, ktoré by malo odolať škrabancom od mincí, kľúčov a podobných predmetov. Keďže ide o temperované sklo, na Mohsovej škále sa škrabance začnú prejavovať na 6. stupni. Čo je pozitívne, ani takéto škrabance neovplyvnia správne fungovanie snímača. Budúci majitelia smartfónu sa tak nemusia báť, že prídu o jednu z najinovatívnejších vlastností nového OnePlus 6T.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom