Rýchlostné testy smartfónov nám prezrádzajú, ako si vybrané modely dokážu poradiť s ľahšími, ale aj náročnejšími úlohami v praxi. Vo svete prémiových vlajkových lodí sa teraz odohral jedinečný rýchlostný súboj, v ktorom sa OnePlus 5T postavilo výročnému iPhonu X. Ktorý z týchto dvoch výkonných kúskov dokázal zvíťaziť?

Špecifikáciami patria k špičke

Spoločnosť OnePlus sa po vzore konkurenčných výrobcov rozhodla prijať nový dizajnový trend takemr bezrámikových obrazoviek. Vďaka tomu tak mohol vzniknúť nový zabijak vlajkových lodí OnePlus 5T. Jeho útroby tak stále skrývajú výkonný Snapdragon 835 s ôsmimi jadrami, ktorému v tomto prípade vypomáha ohromných 8 GB operačnej pamäte RAM. Práve neustále najvýkonnejšie komponenty sú doménou smartfónov od OnePlus, ktoré si tak právom zaslúžili prezývku „zabijaci vlajkových lodí“.

Zobraziť celú galériu (2)
EverythingApplePro/YouTube

Je však výbava modelu 5T dostatočne silná na to, aby porazila favorita z Kalifornie? Ten v sebe obsahuje inovatívny procesor Apple A11 Bionic s umelou inteligenciou, ktorý svoj vysoký výpočtový výkon predviedol už v mnohých benchmarkoch. Pri operáciách mu vypomáha operačná pamäť RAM o kapacite 3 GB. Výročný iPhone X je tak veľkým favoritom v mnohých rýchlostných testoch, no teraz sa ho snaží prekonať nové OnePlus 5T.

Vyrovnané testovanie

Po vymazaní nedávnych aplikácií a nastavení časomiery sa súboj mohol začať. Rovnako ako pri mnohých iných rýchlostných testoch, tak aj v tomto prípade boli otvárané náročné, ale aj jednoduchšie aplikácie. Tie mali otestovať rýchlosť, akou sa ich týmto dvom titanom podarí načítať. Poslednému zabijakovi vlajkových lodí sa už na začiatku podarilo dostať do vedenia a iPhone X sa tak snažil svojho nadupaného konkurenta dobehnúť.

Zobraziť celú galériu (2)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Jedinečný rýchlostný súboj momentálne najlepších smartfónov na trhu. iPhone X vyzval Samsung Galaxy Note 8

Prelom nastal až pri kompilácií videa, kedy sa nová „desiatka“ dostala poprvýkrát do vedenia a ako víťaz ukončila aj prvé kolo testovania. Pri opätovnom otváraní posledných aplikácií sa však odhalil potenciál OnePlus 5T, ktoré so svojou 8 GB RAM pamäťou jednoznačne zvíťazilo. V ďalšej časti sa nezabudlo ani na meranie rýchlosti zapnutia oboch smartfónov či synchronizované otváranie aplikácií.

Svoje „svaly“ si oba kúsky porovnali aj v benchmarkových aplikáciách, kde však má jednoznačne na vrch iPhone X. Aplikácia Antutu ale priniesla nečakané prekvapenie, keď opätovné testovanie tejto pýchy Apple prinieslo zreteľne nižšie výsledky ako v skoršom teste. iPhone X má v benchmarkoch teda skutočné šance poraziť zabijaka vlajkových lodí. Ako si však tieto modely viedli pri odomykaní rozpoznávaním tváre? Odpoveď nájdeš v priloženom videu, ktoré ti odhalí celý priebeh testu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP