Benchmarky sú skvelým nástrojom na otestovanie hrubého výkonu smartfónov, no najdôležitejšia je aj tak skúsenosť pri reálnom používaní. V tejto oblasti nám dokážu o čosi viac povedať rýchlostné testy. Práve v takomto porovnaní sa teraz stretli aj najvýkonnejší zástupcovia iOS a Androidu – iPhone 8 Plus sa postavil proti OnePlus 5. 

Súboj ťažkých váh

iPhone 8 Plus je podľa nedávnych meraní jednoznačným kráľom medzi smartfónmi, čo sa týka výkonu v benchmarkoch. Novinka od Apple predvádza v týchto testoch skvelé výsledky a konkurenciu necháva ďaleko vzadu. Môže za to najmä nový procesor A11 Bionic, ktorý prichádza so 6 jadrami. iPhone 8 Plus zároveň prináša aj vynovený grafický čip, ktorý je o 30 % výkonnejší ako jeho predchodca. Medzi špecifikáciami zariadenia nechýba ani 3 GB RAM a iOS 11.

iphone 8 Plus vs Oneplus 5 test.png
Zobraziť celú galériu (1)
YouTube/SuperSaf TV

Do testu rýchlosti však s obrovskou silou rozhodne prichádza aj jeho náprotivok spomedzi Androidov – zabijak vlajkových lodí OnePlus 5. Tento smartfón potvrdil svoje schopnosti, keď v nedávnom teste rýchlosti porazil aj Samsung Galaxy Note 8. OnePlus 5 v sebe ukrýva procesor Snapdragon 835, ktorý je doplnený o monštruóznych 8 GB RAM pamäte. V zostave zariadenia ďalej nájdeme grafický čip Adreno 540 a Android 7.1 Nougat.

Ktoré zariadenie je teda rýchlejšie?

Porovnať iPhone 8 Plus a OnePlus 5 sa rozhodol YouTuber z kanálu SuperSaf TV. Test zahŕňal rýchlosť odomknutia zariadenia pomocou snímačov odtlačkov prstov, ale aj svižnosť spustenia aplikácie fotoaparátu. Najmä v prvom meradlo ukázal OnePlus 5 skvele zoptimalizovaný senzor odtlačkov a bleskové reakcie. V ďalšom priebehu sa smartfóny neustále naťahovali o prvé miesto.

Pri spustení aplikácií, ako Twitter či Instagram bolo ešte rýchlejší OnePlus, no akonáhle sa prešlo na načítanie hier, iPhone sa dostal do celkom výrazného vedenia. Duel plný zvratov však pokračoval ďalej pri teste správy pamäte. Tu sa nakoniec prejavila silná stránka OnePlus 5, ktorou je jednoznačne 8 GB RAM pamäť.

Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Hrušovský / FonTech

Celý test však bol veľmi tesný a každý zo smartfónov ukázal silné stránky v iných činnostiach, každopádne jedným z kľúčových faktorov pri podobných testoch je optimalizácia systému. Tu mal Apple kratší čas na jeho vylepšenie, a tak sa možno po nejakom čase tieto smartfóny opäť stretnú v priamom súboji. Ktorý model z dvojice rýchlikov ťa svojím výkonom presvedčil viac?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom