Pri vývoji iPhone 8 a 8 Plus sa najväčšie inovácie udiali v útrobách, kde sídli úplne nový procesor A11 Bionic s monštruóznym výkonom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Apple sa v tomto roku poriadne vyšvihol so svojim najnovším kusom kremíka. So 6 jadrami sa výpočtová sila zásadne zvýšila nielen u výročného modelu iPhone X, ale aj u iPhonu 8 a 8 Plus. Grafický čip zas Apple navrhol tak, aby bol až o 30 % výkonnejší ako jeho predchodca. Všetky inovácie obsiahnuté v iPhone 8 a jeho väčšom súrodencovi im dodávajú extrémne vysokú dávku výkonu, s ktorým sú pred konkurenciou zo sveta Androidu na míle ďaleko.

Konkurenciu rozdrvil „na prach“

Aby sa ich dominancia potvrdila, novinky absolvovali rôzne testy, v ktorých tromfli zariadenia aj z vlastných radov. Jednou z prvých skúšok bola aplikácia GeekBench 4, kde všetky Android smartfóny nechali za sebou poriadne ďaleko. Ani ten najvýkonnejší sa na nich nedoťahoval. Porazené tak skončilo aj OnePlus 5 v najvyššej konfigurácii s 8 GB RAM a Snapdragonom 835. Ba čo viac, iPhone 8 a 8 Plus výkonom prekonali dokonca aj MacBook Pro s 13″ displejom, ktorý v sebe nesie procesor Intel Core i5 7. generácie.

Zobraziť celú galériu (1)
Tom’s Guide/YouTube

Nenechaj si ujsť
iPhone 8 a 8 Plus oficiálne: Takmer žiadne zmeny v dizajne a niektoré vlastnosti, ktoré iní nemajú

Svoju silu táto dvojica odhalila aj v testovaní aplikáciou 3D Mark, kde si novinky z dielne Apple s Android konkurentmi opäť hravo poradili. Aký je však reálny výkon procesora A11 Bionic? Na odhalenie skutočných schopností bol iPhone 8 poverený úpravou 4K videa s dĺžkou 2 minúty. Jeho úlohou bolo záznam editovať a následne ho uložiť do pamäte. Rovnaké zadanie vykonal aj Samsung Galaxy Note 8 a Galaxy S8+. Výsledok môže mnohých ohromiť, no práve tento test ukazuje skutočný potenciál čipu.

Rovnako profesionálne si iPhone 8 a 8 Plus vedie aj pri otváraní náročných aplikácií. Tie znova zvládajú rýchlejšie ako smartfóny s operačným systémom Android. Tieto dva modely tak právom teraz spolu s výročným iPhone X patria k vrcholovým zariadeniam smartfónového sveta. Napriek nie príliš výrazným zmenám v dizajne prinášajú nové „osmičky“ veľké zmeny pod kapotou, ktoré ocení každý milovník benchmarkov a poriadneho výkonu. Všetky detailné informácie z testovania nájdeš v priloženom videu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
38%
Páči sa mi to
23%
Chcem to
0%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
8%
Neznášam to
23%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • Spout

  tak to je debakel pre Qualcomm

  • trojan5000

   prečo ľudia porovnávajú iOS a Android ? veď sú od seba odlišné, myslím si že keby snapdragon beží na iOS si myslím že by dosahoval rovnakého výkonu, ak sa mýlim opravte ma

   • Spout

    Zabudni, Snapdragony sa proste nechytajú…a to nie som zaslepený iphonista

 • peterpan

  Rád by som ešte videl antutu tam by také ramena ufon nerobil resp pochybujem..

  • trojan5000

   Ahoj peterpan, aký smartfon od cigána odporúčaš, alebo na čo sa oplatí počkať ?

   • peterpan

    Od cigána určite žiadny lol 😂 akurát minuloročné modely z jesene teraz idú vo veľkom výpredaje najmä na xiaomi mi mix a mi note 2 ,nie je nič lepšie momentálne ako kúpiť tieto fony

 • lukino86

  ja som nameral na honore 9 single 1869 multi 6517 ten kirin 960 je teda pecka som ani nevedel