Pri vývoji iPhone 8 a 8 Plus sa najväčšie inovácie udiali v útrobách, kde sídli úplne nový procesor A11 Bionic s monštruóznym výkonom.

Apple sa v tomto roku poriadne vyšvihol so svojim najnovším kusom kremíka. So 6 jadrami sa výpočtová sila zásadne zvýšila nielen u výročného modelu iPhone X, ale aj u iPhonu 8 a 8 Plus. Grafický čip zas Apple navrhol tak, aby bol až o 30 % výkonnejší ako jeho predchodca. Všetky inovácie obsiahnuté v iPhone 8 a jeho väčšom súrodencovi im dodávajú extrémne vysokú dávku výkonu, s ktorým sú pred konkurenciou zo sveta Androidu na míle ďaleko.

Konkurenciu rozdrvil „na prach“

Aby sa ich dominancia potvrdila, novinky absolvovali rôzne testy, v ktorých tromfli zariadenia aj z vlastných radov. Jednou z prvých skúšok bola aplikácia GeekBench 4, kde všetky Android smartfóny nechali za sebou poriadne ďaleko. Ani ten najvýkonnejší sa na nich nedoťahoval. Porazené tak skončilo aj OnePlus 5 v najvyššej konfigurácii s 8 GB RAM a Snapdragonom 835. Ba čo viac, iPhone 8 a 8 Plus výkonom prekonali dokonca aj MacBook Pro s 13″ displejom, ktorý v sebe nesie procesor Intel Core i5 7. generácie.

Zobraziť celú galériu (1)
Tom’s Guide/YouTube

Nenechaj si ujsť
iPhone 8 a 8 Plus oficiálne: Takmer žiadne zmeny v dizajne a niektoré vlastnosti, ktoré iní nemajú

Svoju silu táto dvojica odhalila aj v testovaní aplikáciou 3D Mark, kde si novinky z dielne Apple s Android konkurentmi opäť hravo poradili. Aký je však reálny výkon procesora A11 Bionic? Na odhalenie skutočných schopností bol iPhone 8 poverený úpravou 4K videa s dĺžkou 2 minúty. Jeho úlohou bolo záznam editovať a následne ho uložiť do pamäte. Rovnaké zadanie vykonal aj Samsung Galaxy Note 8 a Galaxy S8+. Výsledok môže mnohých ohromiť, no práve tento test ukazuje skutočný potenciál čipu.

Rovnako profesionálne si iPhone 8 a 8 Plus vedie aj pri otváraní náročných aplikácií. Tie znova zvládajú rýchlejšie ako smartfóny s operačným systémom Android. Tieto dva modely tak právom teraz spolu s výročným iPhone X patria k vrcholovým zariadeniam smartfónového sveta. Napriek nie príliš výrazným zmenám v dizajne prinášajú nové „osmičky“ veľké zmeny pod kapotou, ktoré ocení každý milovník benchmarkov a poriadneho výkonu. Všetky detailné informácie z testovania nájdeš v priloženom videu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú