banner-pixelGoogle prednedávnom predstavil svoje špičkové smartfóny Pixel, ktoré sú označované ako najlepšie fotomobily na trhu so skvelým výkonom navyše. O nejaký čas prišiel na trh aj vylepšený zabijak vlajkových lodí OnePlus 3T. Oba tieto kúsky sú špičkovými smartfónmi bez kompromisov.

Približne pred dvomi mesiacmi Google predstavil svoje vlajkové lode, Pixel a väčší Pixel XL. Tie dostali do výbavy vynikajúce špecifikácie, ktoré im zabezpečujú vysoký výkon. Taktiež patria medzi smartfóny s najlepšími fotoaparátmi na svete. Pod kapotou skrývajú aktuálne najlepší procesor Snapdragon 821 od Qualcommu, s ktorým spolupracuje 4 GB operačná pamäť RAM. Operačným systémom je najnovší Androoid 7.1 Nougat.

google-pixel-na-slovensku

Onedlho na to predstavila spoločnosť OnePlus svoj nový skvost, model 3T, ktorý je vylepšenou verziou úspešného predchodcu. Vo výbave taktiež skrýva Snapdragon 821, ktorému pomáha 6 GB operačnej pamäte RAM a celý smartfón beží na staršom Androide 6.0 Marshmallow. Do rýchlostných testov sa dostal Pixel XL proti OnePlus 3T a vznikol vskutku zaujímavý súboj titánov.

oneplus-3t-nahlad-do-clanku

TIP: OnePlus 3T sa začalo oficiálne predávať už aj v Európe

Na začiatku testu boli oba smartfóny pripojené k rovnakej WiFi sieti a na pozadí neboli spustené žiadne aplikácie. Po prvom spustení časomiery sa meral čas, za ktorý dokážu jednotlivé novinky otvoriť daný počet rovnakých aplikácií a hier. Obom zariadeniam trvalo približne rovnako, kým spustili hry, no pri ďalších aplikáciách zaostával Pixel XL približne o jednu sekundu. Prvé kolo zvládlo 3T-čko už za 49 sekúnd, pričom konkurentovi to trvalo o 2 sekundy dlhšie. V druhom kole znova zvíťazil OnePlus 3T, ktorého finálny čas bola 1 minúta a 3 sekundy. Google Pixel XL skončil znova približne 2 sekundy za ním.

pixel-xl-vs-oneplus-3t-2

Aj v treťom teste si viedol lepšie model 3T. A aby test nebol taký jednoduchý, na začiatku bol spustený render videa, ktorý mal sťažiť prácu smartfónov pri ďalších spúšťaných aplikáciách a hrách. Časomiera na Pixel XL sa znova zastavila o 3 sekundy dlhšie. Pred celkovým koncom sa prejavil rozdiel vo veľkosti operačných pamätí. Google Pixel XL totiž znova musel načítať Asphalt 8 v čase, kedy OnePlus 3T mal už zastavenú časomieru. Výsledok je jednoznačný. 3T skončilo v čase 3 minúty a necelých 5 sekúnd, zatiaľ čo výsledok pre Pixel XL bol až o 18 sekúnd dlhší.

TIP: OnePlus 3T zničil Google Pixel XL v teste rýchlosti nabíjania

V celom teste išlo o takmer vyrovnaných súperov, ktorí majú čo ponúknuť, no v prípade, že ste tým najnáročnejším používateľom, jednoznačnou voľbou by mal byť pre vás high-end od čínskej spoločnosti OnePlus. Ďalším, nemenej významným plusom pre OnePlus 3T, je cena, ktorá je pri výške 479 € (najvyššia verzia) o 338 € nižšia oproti vlajkovej lodi Googlu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom