banner-oneplus-3
Ako iste viete, spoločnosť OnePlus tento týždeň predstavila nástupcu svojej podarenej vlajkovej lode. Nesie názov OnePlus 3T, pričom sa od 3-ky líši len malými vylepšeniami. Vylepšenia zahŕňajú výkonnejší procesor Snapdragon 821, vylepšenie parametrov prednej kamery, či navýšenie kapacity vstavaného akumulátora. Čo sa však, našťastie, oproti predchodcovi nezmenilo je technológia rýchleho nabíjania Dash Charge.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Táto rýchlonabíjacia technológia je považovaná za jednu z najrýchlejších na svete, ak nie práve najrýchlejšiu. Vzhľadom na fakt, že OnePlus 3T bol obdarený aj väčšou, 3400 mAh batériou, sa nabíjanie oproti predchodcovi mierne predĺži. Ako však obstojí v boji proti konkurencii? Odpoveď na túto otázku nám priniesla samotná spoločnosť, ktorá na YouTube uverejnila video porovnávajúce rýchlosť nabíjania tejto novinky s konkurentom v podobe Google Pixel XL. Ten má pod tenkou vrstvou hliníka a skla ukrytú 3450 mAh batériu. Tá je síce o 50 mAh väčšia ako v prípade modelu 3T, no tento malý rozdiel je zanedbateľný.

OnePlus 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Obe zariadenia teda začali svoj nabíjací cyklus zhodne pri 1-percentnej kapacite. Len po 30 minútach sa dokázal OnePlus 3T nabiť na neuveriteľných 56 %, pričom konkurent obdarený technológiou Qualcomm Quick Charge 3.0 sa zvládol dobiť na nižších 49 %. Po zdvojnásobení času nabíjania svietila na displeji 3T-čka hodnota 92 % a plné nabitie prebehlo už do výborných 90 minút. Naopak Pixel XL bol po hodine nabitý len na 70 %. Zvyšných 30 % trvalo opäť raz toľko, keďže rýchlonabíjacia technológia od Qualcommu je známa rapídnym spomalením pri posledných 20-30 %. OnePlus si teda odnáša cenné a hlavne zaslúžené víťazstvo.

TIP: OnePlus 3 sa už oficiálne nebude predávať v Európe!

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
22%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
33%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
11%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]